یکی از تحلیلگران اطلاعاتی درآمریکاکه در زمینه سازمان جاسوسیاسراییلکتابی نوشته است، به نقل از منابع اطلاعاتی آمریکایی از افزایش فشار دولت اوباما به دولت بنیامین نتانیاهو برای توقف طرح ترور دانشمندانهسته ایایران خبر داده است.

به نقل از شبکه خبری " CBS " آمریکا، " دان راویو " که کتابی به نام "جاسوسیعلیه قیامت، جنگ های محرمانه اسراییل " درباره فعالیت های موساد نوشته است، اعلام کرد برای به روز رسانی و انتشار مجدد این کتاب با منابعی اطلاعاتی در تماس بوده است، که آنها به او گفته اند دولت اوباما پس از توافق اخیر با ایران در موضوع هسته ای(توافق ژنو) دولت نتانیاهو را تحت فشار گذاشته تا طرح ترور دانشمندان هسته ای ایران را کنار بگذارد.

تا کنون ۵ دانشمند هسته ای ایران به شیوه ای مشابه و صبح هنگام و به هنگام خروج از خانه و حرکت به سمت محل کار با روش انفجار اتومبیل ها یشان و یا انفجار موتورهای پارک شده در کنار خودروی شان به شهادت رسیده اند.

دان راویو می نویسد: تا کنون هیچ یک از عوامل اصلی موساد که در این عملیات ها دست داشته اند دستگیر نشده اند و تنها مجریان ایرانی این عملیات های تروریستی دستگیر و محاکمه شده اند.

دان راویو می نویسد منابع اطلاعاتی در تماس با او به وی گفته اند نتانیاهو پس از توافق اخیر ژنو به موساد دستور داده است تاعملیات های ترور دانشمندان هسته ای در داخل یا خارج ایران تشدید شود تا به این وسیله ضربه ای به توافق ژنو وارد شود.

او می افزاید: " علاوه بر فشارهای دولت اوباما به نتانیاهو، مقامات موساد نیز به این نتیجه رسیدند که ادامه این عملیات های تروریستی می تواند خطرناک باشد چون بیم دستگیری و اعدام نیروهای عملیاتی و ورزیده آنها پس از این ترورها وجود دارد.

این تحلیلگر اطلاعاتی می نویسد یکی از دستور کارهای گفت و گوی اوباما با نتانیاهو در روز دوشنبه(فردا) در کاخ سفید مساله اختلاف نظرهای دو طرف درباره برنامه هسته ای ایران است.
نتانیاهو امروز(یکشنبه) به منظور شرکت در اجلاس سالانه سازمان های یهودی آمریکا(آیپک) راهی واشنگتن می شود.