به گزارش اختصاصی ملت ایران: وزیر امور خارجه ی آمریکا، هیلاری کلینتون در بیمارستانی واقع در نیویورک بستری شد. وجود یک لخته خون که از یک ضربه ی مغزی در بیش از سه هفته پیش ناشی شده، دلیل بستری وی گزارش شده است.
طبق اظهارات فیلیپ رینز، سخنگوی کلینتون، درمان وی از زمان کشف لخته ی خون توسط پزشکان و از طریق آزمایشات متعدد در روز یک شنبه آغاز شده است.

در این درمان از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می شود اما مکان لخته هنوز نامشخص است.
بنا به گفته ی پزشکان و مشاوران کلینتون، وی که در اوایل دسامبر از یک مشکل ویروسی در ناحیه ی شکم رنج می برده، در تاریخ ۹دسامبر از هوش رفته و به زمین می افتد و در این حادثه از ناحیه ی سر آسیب می بیند. وی از تاریخ ۱۳ دسامبر به دلیل شناسایی این آسیب مغزی در انظار عمومی ظاهر نشد.

بیماری کلینتون موجب منهل شدن سفر خارجی وی پیش از کنگره ی مربوط به حمله به سفارتخانه ی آمریکا در لیبی شد.
پس از گزارش غیبت کلینتون، بسیاری از کارشناسان و نشریات وی را متهم به تمارض برای شانه خالی کردن از پاسخ دادن به سوالات در مورد حمله به سفارت که مننجر به مرگ چهار تن آمریکایی از جمله کریس استیون شد، کردند. نیویورک پست این ضربه ی مغزی را «تقلب مغزی» نامید.

در اوایل این هفته پزشکان اعلام کرده بودند که سرطان مغز سلامت کلینتون را تهدید می کند و از اینرو وی ناچار به گذراندن آزمایشاتی است که علایم موجود را مورد بررسی قرار دهد.

مخالفان مدعی هستند که کلینتون ۶۵ ساله با بالاتر رفتن سنش و شرایط جسمانی اش چنانچه در انتخابات ۲۰۱۶ رای بیاورد برای ریاست جمهوری بسیار پیر خواهد بود.