آیت‌الله موحدی کرمانی احراز پایداری به ولایت را مهم‌ترین شاخص رئیس‌جمهور آینده دانست و گفت: تعداد کاندیداها زیاد شود جبهه امام و رهبری شکست می‌‌خورد و باید دعا کرد خدا احساس وظیفه را از برخی بگیرد.

به گزارش فارس، ‌آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران صبح امروز پنج‌شنبه در همایش «اقتدار ولایت حماسه و بیعت» که به مناسبت گرامیداشت حماسه‌ ۹ دی از سوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در سالن شهدای مؤتلفه برگزار شد، اظهار داشت: ولایت در کنار نماز، روزه، حج و زکات یکی از مهمترین پایه‌های اسلام است و اگر ولایت محقق شود تمام منکرات ریشه‌کن و تمام معروفات زنده می‌شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی با تأکید براینکه روح قیام امام حسین(ع) ‌ امر به معروف و نهی از منکر است، خاطرنشان کرد: اگر کسی بخواهد برای اصلاح جامعه قدمی بردارد و حتی اگر کسی بخواهد نمازش قبول باشد باید در ظرف امامت و ولایت صورت بگیرد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه افراد برای اصلاح جامعه باید وظیفه خود را در زمان خودشان بشناسند، افزود: اگر کسی بخواهد کار اساسی در کشور کند باید در تحقق امامت بکوشد که در رأس نظام ولی فقیه است که به برکت ایشان بسیاری از مشکلات ما حل می‌شود.

وی ادامه داد: این امامت فقط در نقطه ولایت فقیه نیست بلکه یک وزیر در وزارتخانه خود و یک رئیس جمهور تحت ولایت فقیه هم امام است.