به گزارش ملت ایران به نقل از خبرگزاری فارس: پل اصلی کمربندی چالوس که باعثارتباط این شهر با شهرهای مجاور می‌شود فرو ریخت ولی خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در برنداشت.

بخشدار مرکزی چالوس برداشت غیراصولی پیمانکار پل جدیدی را که در کنار پل قدیمی در دست ساخت است، علت این حادثه اعلام کرد.

علی ردایی افزود: حدود ۳۰ متر از قسمت غربی و دیوارحائل پل فرو ریخت و هم اکنون تنها در یک لاین، خودروها از روی همین پل تخریب شده حرکت می‌کنند که بسیار خطرناک است و ترافیک شدیدی نیز ایجاد شده است.

وی بیان کرد: با توجه به این که مسئولان بومی در محل حادثه حضور دارند، انتظار می‌رود مسئولان استانی با اختصاص اعتبار فوری و پیگیری‌های لازم، زمینه بازسازی هر چه سریع‌تر این پل مهم را فراهم کنند.

بخشدار مرکزی چالوس درباره شایعه سقوط کامیون بر اثر فروریختن این پل ابراز کرد: هیچگونه سقوط خودرو رخ نداد و این موضوع کاملا رد می‌شود و شهروندان عزیز نیز اطمینان خاطر داشته باشند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه هنوز کار پل جدید که در مجاورت این پل قدیمی در حال احداثاست به اتمام نرسیده است که این حادثه اتفاق افتاد.

قاسم احمدی لاشکی ضمن ابراز گلایه از وزیر راه و شهر سازی درباره کندی پیشرفت احداثپل جدید چالوس، افزود: قبلا به وزیر راه و شهرسازی درباره تسریع در روند احداثپل جدید چالوس تذکرات لازم را داده بودم اما متاسفانه نه تنها احداثپل جدید سرعت نگرفت بلکه برای پل قدیمی حادثه ریزش دیواره حائل رخ داد و موجب بروز مشکل برای شهروندان شده است.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران دراین باره گفت: خسارت‌ها به عرشه پل وارد نشد بلکه دیواره این پل آسیب دید. خسارت وارده به این پل تا کنون دویست میلیون تومان بر آورد شد اقدامات اولیه برای ایمن‌سازی بیشتر مسیر آغاز شد و نیروهای راهداری در محل حادثه حضور دارند تا در روزهای آینده عملیات ترمیم و بازسازی این دیواره آغاز شود.

پیمانکار این پروژه شرکت جهاد نصر است که به گفته یکی از کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی استان، نظارت بر عملکرد این شرکت‌های پیمانکار بر عهده حوزه معاونت ساخت وزارت راه و شهرسازی در تهران است که در استان نمایندگی هم دارند.