خبرگزاری ایلنا: وکیل مدیر مسوول روزنامه ایران گفت: با توجه به اینکه موکلم نیمی از مدت محکومیت خود را سپری کرده است، هم‌اکنون این احتمال وجود دارد که با درخواست وی حکم عفو مشروط او صادر شود.

قهرمان شجاعی وکیل مدافع علی اکبر جوانفکر تصریح کرد: بر اساس ماده ۳۸ قانون مجازات اسلامی اگر زندانی نیمی از محکومیت خود را سپری کند، بر اساس تقاضای شخص و موافقت دادگاه و با نداشتن شاکی خصوصی، احتمال عفو مشروط وجود دارد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون قرار درخواست عفو مشروط جوانفکر تنظیم شده است، گفت: این درخواست را به زندان و دادستان کل کشور تقدیم می‌کنم. وکیل مدافع مشاور مطبوعاتی رییس‌جمهور همچنین در خصوص میزان وثیقه‌ای که برای مرخصی ۵ روزه جوانفکر گذاشته شده است، عنوان کرد: میزان وثیقه بستگی به سمت و شخصیت افراد دارد در این مورد نیز سند ملکی به عنوان وثیقه گذاشته شده است.

البته در حال حاضر وثیقه‌ای پایین‌تر از ۳۰۰ میلیون تومان وجود ندارد. شجاعی تاکید کرد: میان بازداشت جوانفکر و خانواده هاشمی ارتباطی وجود نداشته و این دو مقولاتی جدا از یکدیگر هستند؛ ضمن اینکه همه افراد برای ما محترم هستند.

جوانفکر که از۵ مهرماه سال‌جاری بازداشت و روانه زندان اوین شده بود، چهارشنبه هفته گذشته برای مرخصی ۵ روزه از زندان آزاد و روز بعد به دلیل بیماری در بخش قلب بیمارستان آتیه تهران بستری شد.