ملت ایران: معاون اول رئیس جمهوری کشورمان از ساخت چهار میلیون مسکن در کشور خبر داد.

به گزارش مهر محمدرضا رحیمی ظهر شنبه در آیین بهره برداری از هفت هزار و ۱۱ واحد مسکن مهر در آذربایجان غربی افزود: این رکورد ساخت مسکن به این زودی ها توسط دولت های بعدی شکسته نخواهد شد.

وی در ادامه از تلاش های وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در روند اتمام مسکن مهرتقدیر کرد و افزود: پرونده احداثو بهره برداری از مسکن مهر سال آینده در آذربایجان غربی بسته می شود.

در ادامه با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر مسکن و شهرسازی بهره برداری از هفت هزار و ۱۱ واحد مسکن مهر در آذربایجان غربی آغاز شد.

بهره برداری از این تعداد واحد مسکن مهر بطور همزمان با افتتاح ۵۰۰ واحد مسکن مهر شهرستان بوکان و به طریقه ویدیو کنفرانس انجام گرفت.

از این تعداد واحد مسکونی ۸۰۰ واحد در بافت های فرسوده و سه هزار واحد نیز بصورت خودمالکی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر احداثشده اند.

همزمان با افتتاح این تعداد واحد مسکن مهر، بهره برداری از ۲۵۰ کیلومتر آسفالت راه روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۱.۵ میلیارد تومان نیز آغاز شد.

این طرحها در شهرهای ارومیه، مهاباد، بوکان، پیرانشهر، تکاب، خوی، سردشت، سلماس، شاهین دژ، ماکو، میاندوآب و نقده مورد بهره برداری قرار گرفتند.

بهره برداری همزمان از کارخانه سیمان در بوکان

درادامه فاز دوم کارخانه سیمان بوکان نیز به بهره برداری رسید.

با افتتاح فاز اول این کارخانه در سال ۸۸ در حال حاضر میزان تولید این کارخانه دو تن در سال است که با افتتاح فاز دوم کارخانه سیمان بوکان میزان تولیدات این کارخانه به چهار تن در سال افزایش می‌یابد.

معاون اول رئیس جمهوری کشورمان در آیین بهره برداری از کارخانه سیمان بوکان نیز با اشاره به افزایش میزان تولید این محصول در آذربایجان غربی گفت: امسال و سال آینده زمینه صدور راحت تر سیمان، مواد لبنی و کنسانتره از آذربایجان غربی به کشور های همسایه فراهم می شود.

محمد رضا رحیمی در ادامه با اشاره به مشکلات مازاد تولید سیب در استان گفت: بعد از تامین نیاز کشور در شب عید زمینه صدور سیب از استان به خارج را فراهم می کنیم.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی دارای چهار کارخانه بزرگ تولید سیمان است گفت: سه کارخانه سیمان از این تعداد در زمان دولت محمود احمدی نژاد افتتاح شده است.

در ادامه سردار شهید مدیرعامل کارخانه سیمان کاوان بوکان نیز با بیان اینکه هم اکنون میزان تولید سیمان در این استان به ۵۰ میلیون تن رسیده است اظهارداشت: از این میزان ۳۲ درصد به کشاورزی خارجی صادر می شود.

معاون اول رئیس جمهوری کشورمان در این نشست دستور گازرسانی به این کارخانه سیمان را صادر کرد.