محمد رضا فرقانی مدیر کل امور بین الملل نهاد ریاست جمهوری در گفتگو با فارس با اشاره به برگزاری اجلاس «D ۸» به میزبانی کشور پاکستان در اسلام آباد گفت: رییس جمهور کشورمان فردا بعد از ظهر برای شرکت در این اجلاس منطقه ای رهسپار اسلام آباد پایتخت پاکستان خواهد شد.

وی افزود: حضور در اجلاس سالانه «D۸» و سخنرانی در آن که با حضور روسای جمهور ایران، اندونزی، پاکستان، بنگلادش، نیجریه، مالزی، مصر و ترکیه برگزار می شود، مهم ترین برنامه رییس جمهور در این سفر خواهد بود.

مدیر کل امور بین الملل دفتر ریاست جمهوری ادامه داد: هم چنین امکان دارد در حاشیه این اجلاس دیدارهای دو جانبه ای بین رییس جمهور و سایر روسای شرکت کننده در این اجلاس صورت بگیرد که بستگی به نحوه برنامه ریزی هیئت همراه دارد.

فرقانی گفت: دیدار سه جانبه روسای جمهور ایران، ترکیه و مصر نیز از برنامه های دیگر این سفر است که موضع اصلی این نشست بحثسوریه و بررسی راهکارهایی است که می تواند به حل بحران در سوریه بیانجامد.

مدیر کل امور بین الملل نهاد ریاست جمهوری امضای توافقنامه های دو جانبه بین ایران و پاکستان را از دیگر برنامه‌های رییس جمهور عنوان کرد و تصریح کرد: البته این مسئله به این بستگی دارد که تفاهم نامه های فوق بین دو کشور آماده امضا باشد.

فرقانی در پایان گفت: مهم ترین توافق نامه ایجاد خط لوله گاز در پاکستان و همکاری ایران در آن است.