به کارگیری سامانه‌های ضد کروز در رزمایش پدافند

به گزارش ملت ایران به نقل از خبرنگار اعزامی فارس، امروز در سومین مرحله از رزمایش مشترک و سراسری مدافعان آسمان ولایت۴ با بکار گیری انواع سامانه‌های ویژه مقابله با موشک‌های کروز طرح‌ها و تاکتیک‌های متنوع حوزه دفاع هوایی اجرا می‌شود.

همچنین هواپیماهای با سرنشین و پهبادهای کشور نارنجی با حرکت در ارتفاع کم به حریم هوایی کشورمان تجاوز کرده و دیده‌بان‌ها و سامانه‌های الکترونیکی موجود در شبکه یکپارچه پدافندی پس از کشف و رهگیری این اهداف به مقابله با آنها خواهند پرداخت.

همچنین امروز قرار است جنگنده‌های F۱۴ و F۴ نیروی هوایی ارتش که در غالب کشور آبی حضور دارند با اجرای چندین مرحله عملیات سوخت‌گیری هوایی با هدایت رادار با سرعت‌عمل بالا اهداف مشخص شده را هدف گیری و منهدم کنند.

به کارگیری آتشبارهای توپخانه‌ای برای ایجاد حجم وسیع آتش، ‌سلاح‌های دوش‌پرتاب و سامانه‌های موشکی ارتفاع کم از دیگر برنامه‌های این مرحله از رزمایش است.

بنابر این گزارش با تست موفق عملیاتی سامانه پدافندی یا زهرای ۳ این سامانه که پس از بومی‌سازی و بهینه‌سازی به چرخه دفاعی کشور بازگشته از این پس در یگان‌های نیروهای مسلح به کار گرفته خواهد شد.