وزارت دفاع آمریکا از آمادگی خود برای فروش ۲۴ فروند بالگرد تهاجمی آپاچی به عراق با هدف استفاده ارتش این کشور برای مقابله با ترویست ها خبر داد.

به گزارش المنار، دولت آمریکا روز دوشنبه کنگره را در جریان برنامه های خود برای فروش بالگردهای تهاجمی آپاچی به عراق قرار داد. این اقدام دولت اوباما پس از آن صورت گرفت که تضمین لازم را در این خصوص در اختیار قانونگذاران آمریکایی قرار داد که این بالگردها چگونه به کار گرفته خواهد شد.

آژانس همکاری امنیت دفاعی آمریکا اعلام کرد که به کنگره ابلاغ شده است که در چارچوب همکاری واشنگتن با عراق در زمینه مبارزه با تروریسم، ۲۴ فروند بالگرد آپاچی را به دولت نوری مالکی نخست وزیر عراق خواهد فروخت.

دولت آمریکا ماه گذشته همزمان با آغاز عملیات ارتش عراق در استان الانبار برای مبارزه با تروریست ها اعلام کرده بود که واشنگتن ارائه تجهیزات نظامی به عراق برای کمک به دولت در راستای مبارزه با گروه های شبه نظامی در استان الانبار را سرعت می بخشد.

" استیفن وارن "، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: ما در تحویل یکصد موشک دیگر از نوع " هلفایر سریعتر عمل می کنیم تا برای تحویل آن در بهار آینده آماده باشیم.

آمریکا به سبب آنکه عراق حاضر نشد در سال ۲۰۱۰ میلادی توافقنامه امنیتی را با واشنگتن امضا کند مجبور شد تمام نیروهای خود را از این کشور عربی خارج کند و اکنون تشدید فعالیت های القاعده در عراق بهانه ای شده تا آمریکا با ارسال جنگ افزارهای مختلف زمینه حضور مجدد خود را در این کشور مهیا کند.