بهروز نعمتی نماینده مردم اسد آباد در گفتگو با خبرنگار مجلس باشگاه خبرنگاران درباره استیضاح وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: با توجه به عملکرد ضعیف وزیر محترم ورزش و جوانان، در هر دو حوزه کاری این وزارتخانه، نمایندگان محترم مجلس، استیضاح وی را مطرح و در بیش از ۲۱ بند موارد مربوطه را عنوان کردند.

عضو فراکسیون ورزش افزود: در جلسه اعضای هیات رئیسه فراکسیون ورزش با جناب وزیر، موارد را به صورت شفاف به ایشان گفتیم و قرار شد اصلاح کنند اما علیرغم گذشت ۴۰ روز از این موضوع، متاسفانه نه تنها موضوع اصلاح نشد بلکه شدت پیدا کرد.

وی با اشاره به برخی مشکلات خاص در حوزه ورزش تصریح کرد: در بحثجودو متاسفانه از طرف فدراسیون آسیایی تذکر گرفته‌ایم که انتخابات را باید خود اعضای فدراسیون‌ها برگزار کنند و دولت کمتر در امر ورزش دخالت کند.

نعمتی اظهار داشت: متاسفانه درباره تیم‌های ملی به ویژه فوتبال که مردم ما علاقه بسیار زیادی به آن دارند، دیدید مقابل یک تیم رده پنجمی مانند لبنان بازنده میدان شدیم در حالی که این جزو آ‌رزوی آنها بود که شاید در صد سال آینده تیم ایران را ببرند، لذا قطعا وزیر ورزش به عنوان مسئول این حوزه در کشور باید پاسخگوی این شکست باشد.

عضو فراکسیون ورزش در مجلس نهم افزود: در رشته کشتی آزاد و یا در رشته‌ها و مسائل مختلف، متاسفانه عملکردها به گونه‌ای است که ورزش ایران را به سوی نابودی پیش می‌برد، ممکن است برخی فکر کنند ورزش ما در المپیک خوب عمل کرده اما عملکرد المپیک، محصول زحمات جناب عباسی و تیم وی نیست بلکه محصول زحمات و تلاش قهرمانان و جوانان برومند ما به خصوص در رشته‌های کشتی، ‌ وزنه برداری، پرتاب دیسک و … است که به مدال رسیدند.

وی درباره جلسه مشترک وزیر ورزش و اعضای فراکسیون ورزش در مجلس گفت: در جلسه اخیر حضور پیدا نکردم زیرا اعتقاد دارم اگر جناب وزیر به صحبت‌های مطرح شده در جلسه قبلی که حاج آقا ابوترابی فرد هم حضور داشتند، عمل می‌کردند، باید این مسائل رفع می‌شد اما متاسفانه نه تنها برطرف نکردند بلکه اصرار بر مواضع وجود داشت.

نعمتی با بیان اینکه خوشبختانه استیضاح وزیر ورزش و جوانان، اعلام وصول شده اظهار داشت: انشاالله تا ۱۰ روز دیگر جناب وزیر باید در مجلس پاسخگو باشد.

عضو فراکسیون ورزش درباره عملکرد ضعیف وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان تصریح کرد: بخش جوانان در این وزارتخانه به فراموشی سپرده شده و فعالیتی در این حوزه دیده نمی‌شود و متاسفانه در این حوزه بسیار ضعیف عمل شده است.