فارس: دبیرکل سازمان ملل شب گذشته با حضور در جمع خبرنگاران یک بار دیگر بر لزوم حل بحران سوریه از طریق دیپلماتیک تاکید کرد.

به گزارش شبکه فرانس ۲۴، دبیرکل سازمان ملل شب گذشته، درباره ادامه درگیری‌های نظامی در سوریه هشدار داد.

«بان‌کی‌مون» گفته است که به نظر می‌رسد طرفین درگیر هر دو به دنبال آن هستند تا این بحران را از طریق درگیری‌های نظامی پایان دهند.

به گفته وی هرچند که مجمع عمومی سازمان ملل نشستی با موضوع سوریه ندارد، اما قطعا این موضوع در راس موارد مورد بحثدر نشست هفته آینده سران کشورها در مجمع عمومی خواهد بود.

وی در این‌باره به خبرنگاران گفت که به عقیده او در بحران سوریه مقاصد نظامی پاسخگو نیست. وی همچنین خواستار مذاکرات دیپلماتیک جدی شد که در آن خواسته‌های مردم سوریه در نظر گرفته شده باشد.

دیشب همچنین «لیلا زروقی» نماینده جدید سازمان ملل در امور کودکان درگیر جنگ اعلام کرد که سازمان ملل در حال بررسی وضعیت کودکان در سوریه است. او در این رابطه گفت: «ما اطلاعاتی در رابطه با حملات انفجاری دریافت کرده‌ایم که این انفجارها منجر به کشته شدن کودکان در دمشق و دیگر مناطق سوریه شده است.(ما) همچنین به ثبت حوادثی ادامه می‌دهیم که گروه‌های نظامی نظیر ارتش آزاد سوریه(گروهک تروریستی مخالف دولت سوریه) که احتمالا کودکانی را نیز در میان نیروهای خود دارند، مرتکب آن شده‌اند».

چند روز قبل نیز ناظران شورای حقوق بشر سازمان ملل با انتشار گزارشی درباره گرایشات افراطی گروه‌های مخالف دولت سوریه هشدار داده بود.