نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص محورهای تحقیق و تفحص از ستاد تبصره ۱۳ با بیان اینکه ‌این تحقیق و تفحص ۵ بند و چندین جزء دارد که تعداد سؤالات و محورهای تحقیق و تفحص زیاد است. اظهار داشت: اصرار بیشتر برای بهینه سازی و واردات خودرو از سال ۸۵ به بعد مهمترین محورهای تحقیق و تفحص از تبصره ۱۳ است.
وی ادامه داد: این تحقیق و تفحص در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است و هفته گذشته رویانیان به این کمیسیون آمد و در آن جلسه ۱۰ روز فرصت خواست تا مدارک جدیدی را ارائه کند.

این نماینده مجلس بر همین اساس تصریح کرد: تا هفته آینده نیز فرصت‌شان برای ارائه مدارک جدید به پایان می‌رسد و در جلسه هفته آینده رویانیان مدارک خود را برای قانع کردن نمایندگان ارائه می‌کند که اگر نمایندگان قانع شدند نیازی به تحقیق و تفحص نیست و اگر قانع نشدیم کمیسیون اقتصادی در این باره تصمیم‌گیری می‌کند.
قاضی‌پور همچنین با اشاره به تحقیق و تفحص از سازمان و شرکت بورس نیز گفت: کمیسیون اقتصادی این تحقیق و تفحص را تائید کرد و به زودی این تحقیق و تفحص به صحن می‌آید و اگر صحن علنی به آن رای دهد، این تحقیق و تفحص انجام می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: در جلسه‌ای که در خصوص تحقیق و تفحص از سازمان و شرکت بورس بحثو بررسی می‌شد، آقای صالح آبادی رئیس سازمان بورس به همراه معاونین خود به جلسه آمد اما از شرکت بورس کسی نیامده بود و نمایندگان نیز قانع نشدند.