وی در بدو ورود به فرودگاه اهواز، مورد استقبال عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان و آیت‌الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان قرار گرفت.
دیدار با سران عرب و عشایر بختیاری، خانواده‌های شهدا و ایثارگران، نخبگان و دانشجویان، سخنرانی در جمع مردم اهواز، خرم‌شهر، آبادان و مسجدسلیمان و شرکت در جلسات شورای اداری و برنامه ریزی استان از برنامه‌های نخستین سفر استانی روحانی است.
روحانی در جمع نخبگان خوزستان سخنرانی کرد و گفت: من البته در این جلسه هدفم بیشتر شنیدن، استفاده کردن و بهره بردن بود که به این هدف نائل شدم.
نکات بسیار مهمی از سوی نمایندگان بخشهای مختلف بیان شد و مقصود ما هم از حضور در جمع فرهنگیان، دانشگاهیان و نخبگان شنیدن همین موضوعات بود.
رئیس جمهور با تشریح معنای نخبه تصریح کرد: مقصود ما از کلمه نخبه فقط آنهایی نیست که سمت، مدرک، شغل و منصب سیاسی و اجتماعی دارند.
وی با بیان اینکه نخبگان باید منتقد دولت و جامعه باشند اظهار کرد: ما نباید از انتقاد بهراسیم. زیرا هیچ کس در این کشور نمی تواند ادعای این را داشته باشد که برنامه و تصمیمهایش بدون نقص است.
رئیس جمهور افزود: همه ما دچار خطا و اشتباه می شویم و تنها خرد جمعی می تواند ما را از این مشکلات نجات دهد.
وی با بیان اینکه نخبگان می توانند واسطه خوبی بین دولت و جامعه باشند گفت: دولت موظف است با نخبگان در تماس باشد و از آنها بهره جوید.
روحانی اظهار کرد: اگر انتقاد در کشور آزاد بود امروزه ما با مشکلی بنام سد گتوند مواجه نبودیم و در همین راستا به مسئولان مربوطه دستور خواهم داد که مساله این سد را به دقت مورد بررسی قرار دهند.