به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن پیام سردار نقدی به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

برادر بزرگوار دکتر احمدی‌نژاد رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و رئیس جنبش عدم تعهد

سلامٌ علیکم؛

قل اللهم مالک الملک توتی الملک من تشاء و تنزع الملک ممن تشاء و تعز من تشاء و تذل من تشاء بیدک الخیر انک علی کل شی قدیر(آل عمران ۲۶)

افتخار دارم از سوی همه بسیجیان بویژه بسیجیان عزیزی که دوشادوش نیروهای نظامی و انتظامی با تلاش شبانه‌روزی در برقراری امنیت اجلاس سران کشورهای جنبش عدم تعهد خالصانه مشارکت کردند موفقیت جمهوری اسلامی ایران را در برگزاری موفق این نشست به امام‌المسلمین خامنه‌ای عزیز، جنابعالی و همه ملت که نقش بزرگی در برگزاری موفق آن داشتند تبریک عرض کنم.

صف‌آرایی گسترده سران کشورها با وجود تمام توطئه‌ها و فشارهای استکبار و شکسته شدن فضای رعب حاکم بر دیپلماسی جهانی، ناکامی تمام تلاش های آمریکا و صهیونیسم برای انزوای ایران، تصویب اسناد مهم و سرنوشت‌ساز با اجماع بی‌نظیر روی بیانیه تهران بیانگر موفقیت چشمگیر ایران در جلب اعتماد کشورهای جهان است احترام و ابراز احساسات بی‌نظیر و خارج از عرف دیپلماتیک سران کشورها نسبت به امام خامنه‌ای عزیز در بدو ورود و هنگام ترک اجلاس و تاکید آنان بر محورهای اصلی سخنان معظم‌له که میتوان آن‌را نقشه راه جنبش عدم تعهد نامید بخوبی نشان می‌دهد اعتقاد و همدلی کشورها با آرمانها و ارزشهایی که انقلاب اسلامی پرچمدار آنست، چیزی فراتر از روابط متعارف دیپلماتیک است و این فرصتی تاریخی برای همگرایی کشورها در مبارزه با استکبار و پیشبرد اهداف متعالی و آزادیخواهانه و انسانی جنبش است. شکر این نعمت الهی، بهره‌گیری حداکثری از این فرصت اسثتنایی است.

۱۵ سال پیش هم یکبار ریاست سازمان کنفرانس اسلامی به ایران سپرده شد و انتظار می‌رفت دولت با بهره‌گیری از آن فرصت، قدمهای بلندی برای پیشبرد آرمانها بویژه آزادی ملت فلسطین بردارد امّا متاسفانه دولت وقت کوچکترین اقدامی نکرد امّا از دولت شما که تفاوتهای اساسی با دولت فرصت‌سوز آن دوران دارد انتظار داریم با بکارگیری دیپلماسی بسیجی با استفاده حداکثری از فرصت رهبری کشورهای جنبش عدم تعهد خواسته‌ها و مطالبات ملت‌ها را که بعضی از آنها در زیر آمده است جامه عمل بپوشانید.

۱ بسیجیان از جنبش عدم تعهد می‌خواهند تمام همت خود را برای محو صهیونیسم و دفاع از ملت فلسطین بکارگیرد.

قطع کامل ارتباط اعضای جنبش با رژیم صهیونیستی و تصویب ریاست فلسطینی بر جنبش و تشکیل اجلاس ۲۰۱۸ سران جنبش عدم تعهد در بیت‌المقدس پایتخت فلسطینی حداقل اقدامی است که بتوان از جنبش انتظار داشت.

۲ ما انتظار داریم جنبش عدم تعهد تمام قدرت خود را برای پایان دادن به یکه‌تازی رژیم آمریکا در معادلات بین‌المللی و تجاوز نظامی آمریکا علیه ملت‌ها بکارگیرد. جمع‌آوری پایگاههای نظامی آمریکا و انگلیس از تمامی سرزمینهای کشورهای عضو جنبش و مشروط شدن عضویت در این جنبش به نداشتن پایگاه نظامی آمریکا در خاک خود، حداقل انتظارات ما از این جنبش در زمان ریاست جمهوری اسلامی ایران است.

۳ ما از جنابعالی تمام همت خود را برای حذف سلطه دلار بر معاملات اقتصادی بین‌المللی بکارگیرید و برنامه منطقی و اجرایی قابل تفاهم با کلیه کشورهای عضو را به جریان اندازید.

۴ بسیجیان انتظار دارند در زمان ریاست ایران بر جنبش، مسأله خروج سازمان ملل از خاک آمریکا و استقرار آن در یک منطقه بی‌طرف لااقل به یک گفتمان غالب میان کشورهای عضو تبدیل شود.

۵ از جنبش می‌خواهیم برای تغییر فوری نظام غیر عادلانه حاکم بر سازمانهای بین‌المللی، حذف حق وتو و تغییر ترکیب نظام تصمیم‌گیری برای امنیت بین‌المللی و انتقال این جایگاه از شورای به اصطلاح امنیت ملی به مرجعی که همه ملتها حق برابر در اعمال نظر خود را داشته باشند؛ یک برنامه عملی قابل تفاهم در سطح کشورهای عضو جنبش ارائه دهد و این برنامه را با فوریت به مرحله اجرا گذارد.

۶ - مطالبه به حق همه ملتها از جنبش غیرمتعهدها اینست که حمایت جدی‌تری از بیداری اسلامی منطقه و جنبش نود و نه درصدی آزادیخواهان آمریکا و اروپا بعمل آورد و انتخابات آزاد در همه کشورهای عضو را تضمین کند.

۷ ما انتظار داریم در دوره تصدی جنابعالی بر جنبش غیرمتعهدها شاهد کاهش جدی منازعات محلی و منطقه‌ای و یکپارچه شدن توان کشورهای عضو برای مبارزه گسترده با ظلم و جور استکبار جهانی به سردمداران رژیم صهیونیستی باشیم.

این اجلاس نشان داد که برخلاف تفکرات سازشکارانه، می‌توان همزمان با ایستادگی شجاعانه در مقابل زورگویان عالم، اکثریت کشورها را با خود همراه کرد.

با تشکر از همه کشورهای جنبش عدم تعهد که با حضور فعال در اجلاس تهران، عزم خود را بر مخالفت با نظام ظالمانه بین‌المللی و استکبار آمریکا نشان دادند و تشکر از ملت هوشیار ایران که با حمایت همه‌جانبه از دولت، شرایطی بسیار مطبوع را برای برگزاری این اجلاس فراهم آوردند؛ بار دیگر این پیروزی بزرگ را که بدون شک مرهون هدایت‌های داهیانه ولایت و ایثار و جانفشانی امام راحل و شهیدان بزرگوار و عنایت خدای متعال به ملت ایران بود به جنابعالی و همه دولتمردان عزیز که تلاشهای زیادی را برای دستیابی به این موفقیت بزرگ در عرصه بین‌الملی مبذول داشتند تبریک عرض می‌کنم و از خدای متعال می‌خواهم که توفیق شما را در پیشبرد اهداف و آرمانهای متعال نظام ولایت روزافزون کند و روح امام راحل و شهیدان را که پایه‌های اصلی دستیابی به موفقیت‌هاست مشمول عنایات خاص خود نماید.»