ملت ایران: تصویر انتشار یافته تایید می کند کهگروهکتروریستیمنافقینبه کمک صدام در نسل کشی کردهای عراق دست داشته است که این افشاگری مستند، موج گسترده ای از تنفر را میان کردها نسبت به این گروهک ایجاد کرده است.

بنا بر این گزارش، در این تصویر یکی از اعضای زن گروهک تروریستی منافقین در حالی مشاهده می شود که در حال پرت کردن یکی از کودکان کرد عراقی برای زنده به گور کردن در گودال های مرگ است.

این پایگاه خبری نوشته است، این تصویر در دو روز گذشته به صورت گسترده میان کاربران فضای مجازی رد و بدل می شود که تنفر عمیق کردها را از گروهک منافقین به دنبال داشته است.

براساس این گزارش کاربران کرد در شبکه های اجتماعی ذیل این تصویر ضمن یادآوری جنایات گروهک منافقین علیه مردم ایران و عراق هزاران کامنت با عناوینی مانند «مرگ بر منافقین» و «مرگ بر مسعود رجوی» درج کرده اند.

گفته می شود این تصویر مربوط به به سال های ۱۹۸۸ تا ۱۹۸۹ است که گروهک منافقین با همکاری صدام عملیات موسوم به انفال کردها را اجرا کردند.

در جریان این عملیات گروهک منافقین و نیروهای رژیم بعثعراق که به طور مستقیم از صدام فرمان می گرفتند، بیش از ۱۰۰ هزار کردهای بارزانی و گرمیانی های عراقی را قتل عام کردند.

پایگاه خبری شنوباس ادامه داده است: در ملیات هفت ماهه انفال از فوریه تا سپتامبر ۱۹۸۸ که در استان های کرکوک، دیاله، نینوا و صلاح الدین، اجرا شد، بیش از سه هزار روستا نابود و بیش از ۱۸۲ هزار جمعیت بی دفاع از سوی ارتش و ماموران امنیتی عراق به قتل رسیدند.

در این قتل عام شهرهای حلبچه، طویلا، خورمال، سید صادق، پینجوین، قلعه دیزه، سنگ سر، جوارتا، قلاچولان و ماوه ت به تمامی ویران و از سکنه خالی شدند.