به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا: هیات امنیت ملی سازمان اطلاعات مصر در گزارشی اعلام کرد که با تحقیقات صورت گرفته در خصوص حسنی مبارک، رئیس جمهور سابق مصر و اعضای خانواده وی مشخص شد که مبارک در قاچاق سلاح نقش داشته است.

در این گزارش آمده است: مبارک به همراه حسین سالم، تاجر و سرمایه‌دار مصری و منیر ثابت، برادر سوزان ثابت همسر مبارک شرکتی را به نام " وایت وینگز " در پاریس پایتخت فرانسه تاسیس کرده و در آن به تجارت سلاح مشغول بودند.

در گزارش مذکور همچنین تاکید شده که در تحقیقات صورت گرفته در خصوص میزان دارایی مبارک و خانواده‌‌اش مشخص شد که ثروت کلی خانواده مبارک در بانک‌های سوئیس، انگلیس و آمریکا بالغ بر ۷۰ میلیارد دلار است که این میزان ثروت در پی اجرای طرح‌های نظامی و خدمات دولتی در ۳۰ سال حکومت مبارک به دست آمده بود.

همچنین در این گزارش اعلام شد که مبارک در بانک بین‌المللی بارکلیز، حساب بانکی را به نام پیتر اسکویرتید، فرمانده سابق نیروهای هوایی انگلیس افتتاح و وی را مسئول جمع‌آوری سپرده‌های بانکی خود کرده بود و در تاریخ ۲۵ / ۱ / ۲۰۱۱ نیز مبلغ حدود ۵۰ میلیارد پوند مصری را با نام‌های مستعار تحویل گرفته است.