به گزارش ملت ایران حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه امروز هئیت دولت، میلاد عیسی مسیح(ع) پیامبر محبت و رحمت را به همه هم میهنان مسیحی و همه مسیحیان حق جوی جهان، تبریک گفت و برای همه آنان سالی پر از آرامش و محبت آرزو کرد.
وی با بیان اینکه نام عیسای پیامبر(ع) یادآور محبت و رحمت است، گفت: آنچه ما در روایات اسلامی مبنی بر اینکه «مگر دین، چیزی جز محبت است» داریم در زندگی این پیامبر عظیم الشان جلوه گر بود.
رئیس جمهور به حضور نماد اعتراض به ظلم و تبعیض در زندگی حضرت عیسی مسیح(ع) اشاره کرد و گفت: ایشان در کنار پیام محبت، نسبت به ظلم و تبعیضی که به خاطر خود برتربینی قوم یهود بر بنی اسرائیل حاکم شده بود، اعتراض کردند؛ چرا که این قوم خود را برگزیده خدا بر روی زمین دانسته و ستم به دیگران را روا می شمردند و به حقوق مردم تعدی و تجاوز می کردند.
روحانی افزود: وجود این نماد اعتراض به ظلم و تبعیض سبب شد، عیسی(ع) در میان جامعه خود مورد تعرض و فشار قرار گیرد اما او با شجاعت تمام و با محبت در مقابل خشونت و تبعیض ایستادگی کرد و هرگز از رویکرد اخلاقی و محبت آمیز خود دست نکشید.
وی با تأکید براینکه ملت ایران هم در فراز و نشیب های انقلاب، تلاش کرده در راستای راه پیامبران بزرگ الهی، در مقابل تبعیض و خشونت ایستادگی کند، افزود: اینک که ملت بزرگ ما با تصویب مجمع عمومی سازمان ملل، پرچم مقابله با خشونت و افراط گرایی را برافراشته، می خواهد با کمک همه پیروان ادیان ابراهیمی، پیام اخلاق و عدل و اعتدال را به جهانیان برساند.
رئیس جمهور به دروغ پردازی زنجیره ای برخی از رسانه ها و سایت های خبری نسبت به دولت اشاره کرد و گفت: مایه تأسف است که برخی هنوز پیام مردم در حماسه انتخابات ۲۴ خرداد را مبنی براینکه مطالبه جدی آنها از همه مسئولان و نهادهای سیاسی و اجتماعی و به ویژه بخش های تبلیغی و اطلاع رسانی، اخلاق و راستگویی است را نشنیده اند.
روحانی تأکید کرد: دروغ پردازان بدانند، این گونه اقدامات غیراخلاقی، تنها به تنفر و انزجار بیشتر مردم از آنان می انجامد و عزم مردم را در حمایت از دولت منتخب خویش، مستحکم تر خواهد کرد.