القاعده یمن ضمن برعهده گرفتن مسئولیت حمله انتحاری به بیمارستان وابسته به وزارت دفاع این کشور، اقرار کرد که حمله به این بیمارستان اشتباه بود.

قاسم الریمی، مسئول نظامی گروه " القاعده در شبه جزیره عرب "، شاخه القاعده در یمن در بیانیه ای مسئولیت حمله تروریستی اخیر به وزارت دفاع این کشور را بر عهده گرفت و گفت: ما این وزارتخانه و به ویژه ساختمان فرماندهی آن که محل کنترل پهپادهاست را مورد حمله قرار دادیم.

وی هشدار داد: ما هر پادگان نظامی که با هواپیماهای آمریکایی تعامل داشته باشد و با اعطای اطلاعات جاسوسی آنها را نسبت به مسائل امنیتی آگاه کند مورد حمله قرار خواهیم داد. الریمی همچنین از حمله انتحاری به بیمارستان وابسته به وزارت دفاع یمن عذرخواهی کرد و عنوان داشت: ما اینجا به گناه و اشتباه خود اعتراف می کنیم و به خانواده های قربانیان این حمله تسلیت می گوییم.

وی گفت: القاعده مسئولیت کامل حوادثرخ داده در این بیمارستان از جمله پرداخت دیه، خسارت و درمان قربانیان را بر عهده خواهد گرفت.

پیشتر بیمارستان وابسته به وزارت دفاع یمن هدف بدترین عملیات جنایت آمیز القاعده قرار گرفت که در پی آن ۵۹ تن کشته و بیش از ۲۰۰ تن دیگر زخمی شدند.