اسلحه محافظان اولاند جا ماند!

محافظان فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه در جریان سفر وی به برزیل برای نشست سران گروه ۲۰ سلاح های خود را فراموش کرده و در پاریس جا گذاشته اند.

به گزارش ملت ایران به نقل از ایرنا، ‌ معمولا نیروهای پلیس و امنیتی که برای تامین امنیت شخصیت های سیاسی و اقتصادی در حال تردد هستند سلاح های انفرادی خود را در صندوقچه امنیتی همراه دارند که بلافاصله پس از ورود به مقصد سلاح خود را به مقامات محلی نشان داده و با خود حمل می کنند.

بنابر این گزارش، ‌ گروه محافظان همچنین بهنگام ترک مقصد و بازگشت به کشور نیز سلاح خود را به مقامات کشور میزبان نشان داده تا آنها مطمئن شوند که این افراد سلاح های خود را به کشورشان باز می گردانند.

در ۱۹ ژوئن گذشته زمانیکه فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه برای شرکت در نشست سران گروه ۲۰ راهی ' ریودو ژانیرو ' برزیل شده بود، ‌گروه محافظان وی متوجه این مشکل شدند که صندوقچه سلاح های انفرادی خود را در کاخ الیزه جا گذاشته اند.

بنابر این گزارش، حفاظت از رییس جمهور فرانسه در جریان این نشست با دستان خالی و بدون سلاح صورت گرفت و به گفته یکی از محافظان این اتفاق برای نخستین بار برای یک رییس جمهور رخ داده است.

در همین حال ' نجات ولد بلقاسم '، ‌سخنگوی دولت فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرده با وجود اینکه محافظان رییس جمهور سلاح های خود را در پاریس جا گذاشته بودند، وی از سوی مردان مسلح دیگری حفاظت می شد.