امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مقام معظم رهبری اجمالا فرمودند من امیدی به مذاکرات ایران با گروه ۱ + ۵ ندارم، گفت: واقعا این نا امیدی وجود دارد البته به کلی ما قطع امید نمی کنیم.

آیت الله «احمد جنتی» در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این هفته تهران با اشاره به برگزاری دور جدید مذاکرات ایران با گروه ۱ + ۵ افزود: سوابقی که ما از آمریکایی ها، اروپایی ها و انگلیسی ها داریم نشان می دهد که آن ها مرد حق طلب و حق خواه نیستند و تنها منافع خود را می خواهند.

وی با بیان اینکه آن ها می خواهند امتیاز بگیرند و امتیاز ندهند، اظهارداشت: با این روحیه سرمیزمذاکره نشستن، چطور می توان به آن ها امیدوار بود؟

آیت الله جنتی ادامه داد: سوابق این ها معلوم است که در طول مدت انقلاب چه بلایی به سر مردم آوردند؛ این ها دشمن هستند، دشمن ما هم نیستند بلکه دشمن اسلام هستند.

دبیر شورای نگهبان گفت: آن ها دشمن اسلام هستند و جرم ما نیز مسلمان بودن، علوی بودن، غدیری بودن و عاشورایی بودن است بنابراین با این وضعیت تا ما مسلمان هستیم و حسین(ع) را قبول داریم و عید غدیر را جشن می گیریم من بعید می دانم آن ها از مواضع خود کوتاه بیایند.

آیت الله جنتی اظهارامیدواری کرد که آن ها یک خورده سر عقل بیایند و کارهایی که به ضرر خودشان و دیگران است را کمتر انجام دهند.