به گزارش سرویس سیاسیملت ایران: ایالات متحده از سوریه خواسته است که اجازه دهد کاروان کمک های فوری، وارد سوریه شود تا گرسنگی در مناطق حومه دمشق پایان یابد. این مناطق اغلب محل زندگی شورشیان سوریه است.

واشنگتن همچنین گفته است که محاصره طولانی مدت ارتش باعثشده تا بسیاری از مردم ناامیدانه در انتظار غذا، آب و دارو باشند.

کاخ سفید همچنین اشاره کرده است که گزارش های بی سابقه ای از مرگ و میر کودکان ناشی از سوء تغذیه منتشر شده است و این در حالی است که این کودکان تنها چند کیلومتر با کاخ بشار اسد فاصله دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: ‌ " ما با دولت سوریه برای اجازه فوری به کاروان های امدادی تماس می گیریم. "

وی اضافه کرد: " کسانی که مسئول جان انسان ها در حومه دمشق و سراسر سوریه هستند، باید شناسایی شده و پاسخگو باشند. نزدیک به یک سال است که مردم برخی مناطق از امکانات اساسی برای زندگی محروم اند و دولت سوریه در اقدامی عمدی، از تحویل این امکانات خودداری می کند که برخلاف وجدان انسانی است. "

در طی چند ماه اخیر، حداقل سه منطقه در حومه دمشق مورد محاصره قرار گرفته است. ارتش سوریه هشدار داده است که مناطق شورشی نشین یا باید تسلیم شوند و یا از گرسنگی بمیرند.

وضعیت در این مناطق به حدی اسفناک است که اوایل این هفته مراجع و روحانیون، اجازه خوردن گربه ها، سگ ها و الاغ ها را برای زنده ماندن به مردم داده اند.