به گزارش ملت ایران به نقل از تسنیم، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مهمترین برنامه ام تقویت حکمرانی مربوط به سازمان محیط زیست از طریق سازمان و ارتباط دستگاه های مختلف است، اظهار داشت: ارتباط با دستگاه های داخلی دولت و دیگر دستگاه ها در جهت اجرای قوانین مربوط به محیط زیست از برنامه هایم است تا از ورود آسیب های محیط زیستی به اقتصاد و دیگر دستگاه ها جلوگیری شود.

وی افزود: امیدواریم به کمک سایر دستگاه ها این مورد اجرایی شود. برنامه هایی بوده که آقای دکتر روحانی بر روی آن تاکید داشتند و ما در اجرای جهت گیری های مورد نظر جدی هستیم.

ابتکار با تاکید بر اینکه کشورهایی که می خواهند به سوی تعالی حرکت کنند، باید محیط زیست را همگام با توسعه پیش ببرند و در نهایت به یک مدیریت پایدار در تمامی عرصه ها از جمله عرصه های حفاظت از طبیعت برسند.

وی ارتقای کیفیت زندگی مردم را در کنار رشد اقتصادی و فعالیت های صنعتی در کشور ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد: معضل آلودگی هوا نیز با همکاری سایر دستگاههای ذیربط و مردم برطرف شود.

ابتکار با بیان اینکه دغدغه های زیادی در عرصه محیط زیست وجود دارد، گفت: باید جدی تر از گذشته برای حل این مشکلات گام برداشت.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در خصوص برنامه های خود برای احیای دریاچه ارومیه نیز گفت: در اولین جلسه هیئت دولت مصوبه ای تصویب شد که وزارت نیرو و شخص آقای چیت چیان پیگیر آن هستند و قطعا سازمان محیط زیست برنامه ویژ ه ای برای دریاچه ارومیه دارد و درگیر این کار است تا دریاچه ملی ارومیه احیا شود.

ابتکار در پاسخ به سوالی درمورد برخی اظهار نظرها در مورد الهه راستگو نیز تصریح کرد: این را باید از اعضای شورای شهر سوال کنیم.

وی از اجرایی شدن برنامه های کوتاه مدت ۱۰۰ روزه با هدف اعتلای محیط زیست در این سازمان خبر داد و گفت: برنامه بلندمدت کاملاً مشخص است و در وقت خود ارائه می شود.

وی افزود: در مرحله نخست از معاونان و مدیران محیط زیست گزارش عملکرد خواهم گرفت که این امر از همین امروز آغاز می شود، به طوری که امروز معاون توسعه مدیریت و حقوقی سازمان محیط زیست گزارش خود را ارائه خواهد داد.