ملت ایران: تابش می گوید: ظریف جز وزرایی است که بالاترین رای ها را خواهد داشت.

مثلثآنلاین نوشت:، محمدرضا تابش، نماینده اصلاح طلب مجلس نهم تاکید کرد: ظریف از برجسته ترین دیپلماتهایی است که به حق در این موضع قرار گرفته است شاید ایشان نظیری نداشته باشد. ایشان خانوداده ای بسیار متدین دارد و دانش آموخته مدرسه علوی است که از نظر تعهد و تدین، اصالت، شخصیت و در رشته خودش آخرین مراحل تخصصی را طی کرده است.

سابقه و تجربه بسیار بالایی در مذاکرات شکننده ای که در هر صورت از منافع ملی ما در حد اعلا دفاع می کرده ایشان در راس قرار داشته است. وی افزود: دست آورد کار ایشان هم در قطعنامه ای که در رابطه با پایان دادن به جنگ تصویب شد و هم توافقات و مذاکراتی که برای سرنگونی صدام و رژیم القاعده طالبان افغانستان انجام شد ایشان بسیار موفق عمل کرد.


تابش ادامه داد: آقای ظریف نکته ظریفی گفتند مبنی بر اینکه دستگاه دیپلماسی باید زیر نظر رهبری باشد و ما هم هر چه مسئولین دست اندار تصویب کردند موظفیم اجرا کنیم اما در عین حال نمی توانیم دچار خودسانسوری شویم ما باید تحلیلمان را واقعیتهایی که در ایران و جهان در عرصه دیپلماسی می گذرد بیان کنیم تصمیم گیری با مسئولین است.

وی اظهار داشت: حضور آقای ظریف در دولت مثل پیروزی آقای روحانی که فضای داخلی کشور را عوض کرد و سرمایه اجتماعی را به وجد آورد و اعتماد مردم را نسبت به دولت جذب کرد و در فضای بین المللی هم تاثیر ات مثبتی داشت حضو ر ایشان هم در راس دستگاه دیپلماسی از نظر روانی، فنی و تخصصی بسیار بسیار به منافع ملی ماست.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: البته خلاء و ضعف های وجود دارد. وقتی در راس دستگاه دیپلماسی کشور رهبری است باید دیپلماسی کشور از یک کانال انجام شود و موازی کاری ها خاتمه داده شود، دستش باز باشد تا بتواند از دیپلماتهای برجسته مثل خودش که می توانند از منافع ملی ما دفاع کنند استفاده کند و همانطور که اشاره داشتند نمایندگان را در جریان واقعیت ها قرار دهد.

وی تاکید کرد: ظریف جز وزرایی است که بالاترین رای ها را خواهد داشت. البته ممکن است مخالفتهایی با ایشان شود اما بالاترین رای را به دست می آورد.