به گزارش سرویس سیاسی ملت ایران هکرهایی در اوایل سال جاری دهها هزار دیسک سخت کامپیوتر را در کره جنوبی از بین بردند به نظر می رسد هم اکنون تصمیم به هدف قرار دادن اسرار نظامی این کشور گرفته اند.

مطالعه ای که توسط آزمایشگاه مک آفی انجام گرفته است حکایت از آن دارد که این گروه از هکر ها، نرم افزارهای مخربی تولید کرده اند که سیستم را برای کلمات کلیدی از جمله " سلاح "، " ارتش ایالات متحده " و " راز " اسکن می کند.

طبق این گزارش، در صورتی که تنها یک بار محتوای این کامپیوتر ها طبقه بندی شود، هکر ها به راحتی می توانند به اطلاعات دست یابند.

وزارت دفاع کره جنوبی به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفته است که از لحاظ فنی غیر ممکن بوده که اطلاعات طبقه بندی شده و محرمانه لو برود زیرا کامپیوتری که اسرار نظامی بر روی آن ذخیره می شود به شبکه متصل نیست.

با این حال یکی از تهیه کنندگان این گزارش در مک آفی گفته که هنوز خطر لو رفتن اطلاعات وجود دارد: " این کاملا غیر ممکن نیست که بتوان از کامپیوتری که به اینترنت متصل نیست اطلاعات به دست آورد "

رایان شرزتبیتوف اضافه کرد: " اگرچه این کارنیاز به برخی برنامه ریزی های گسترده و درک درست از طرح داخلی سیستم به منظور خروج و انتقال داده های غیر مجاز به جهان خارج دارد "

یک سخگوی پنتاگون هم گفته که پنتاگون درصدد برنامه ریزی برای مطالعه بر روی این گزارشات است.

در این گزارش ها، مشخص نشده که مک کافی چه کسی را مسئول این حملات می داند اما مقامات کره جنوبی معتقدند که شیوه این هکر ها شبیه الگوهای هک کردن کره شمالی در گذشته است.