مصرف ویتامین C و E به عنوان آنتی اکسیدان‌ها نقش بسیار مهمی در سلامت پوست افراد دارند.  با توجه به نزدیک شدن فصل پاییز ترکیب ویتامین Cو E در پرتقال، لیمو، گریپ فروت، گوجه فرهنگی، مغزها، تخمه آفتاب گردان، روغن زیتون و ... وجود دارد. لیموترش یکی از مرکبات سرشار از ویتامین C است و از این جهت برای تقویت سیستم ایمنی بدن و دریافت ویتامین C گزینه خوبی است. بهتر است تخمه آفتاب گردان به عنوان یک ترکیب آنتی اکسیدانی، داشتن ویتامین ‍E کافی و اسید‌های چرب مفید، نسبت به مابقی انواع آجیل‌ها در برنامه غذایی مصرف شود زیرا می‌تواند نقش موثری در سلامت پوست داشته باشد.

 

مصرف روی و زینک به عنوان یک موضوع بسیار مهم در سلامت پوست افراد شناخته شده است که در مواد غذایی مانند بادام، جوانه‌ها و گوشت بوقلمون وجود دارد. باید دانست که این گوشت نسبت به مابقی گوشت‌های دیگر دارای روی و زینک بیشتری است.

 

 تهیه جوانه‌هایی مانند ماش و گندم بسیار راحت است؛ بنابراین افراد می‌توانند آن‌ها را در غذا به خصوص در سالاد به عنوان منبع گیاهی روی، استفاده کنند.

 

تاثیر سلنیوم بر تقویت و شادابی پوست

 

سلنیوم در ماهی تن، ماهی سالمون، سیر، تخم مرغ، برنج قهوه ای و جوانه‌ها وجود دارد که مصرف جوانه‌ها به علت داشتن سلنیوم و روی همیشه بر سلامت پوست تاثیر زیادی داشته اند. همچنین اسید‌های چرب امگا ۳ در ماهی‌هایی مانند سالمون، ساردین، روغن بذر کتان، انواع آجیل‌ها مانند گردو، بادام و تخمه آفتاب گردان وجود دارد که استفاده از آن‌ها در تقویت و سلامت پوست بسیار تاثیرگذار خواهند بود.

 

تهیه هویج، گوجه فرنگی، انواع میوه، تخمه آفتاب گردان، جوانه‌ها و تخم مرغ به عنوان منابع ارزان قیمت در داشتن پوستی سالم و شاداب تاثیر بسیار زیادی دارند.

نوشیدن آب فراوان برای داشتن پوستی شاداب را در اولویت قرار دهید

 نوشیدن آب فراوان در داشتن پوستی سالم و شاداب بسیار تاثیر گذار خواهد بود که باید حتما در برنامه غذایی افراد رعایت شود و آن را جزو اولویت برنامه روزانه قرار داد.

اگر می‌خواهیم پوستی شاداب و سالم داشته باشیم باید از مصرف برخی مواد غذایی مانند شکر در هر شکلی مثل شکلات، شیرینی جات، قند ساده و ... اجتناب کرد؛ چرا که استفاده از آن باعث تحریک ترشح انسولین خواهد شد.

 مصرف نان‌های ساده هم یکی دیگر از مهم‌ترین ترین عوامل در جهت عدم داشتن پوستی سالم و شاداب است.

مصرف اسنک‌ها به خصوص چیپس، پفک، لبنیات پرچرب به علت انتقال و ذخیره سموم در قسمت‌های چربی، نان‌های سفید، مواد غذایی آماده مصرف، سیب زمینی سرخ کرده، گوشت‌های پرچرب بر عدم داشتن پوستی سالم و شاداب نقش دارند.

 

افراد اگر قصد استفاده از روش‌های درمانی برای داشتن پوستی سالم و شاداب را دارند باید در ابتدا روش‌های خانگی را جدی بگیرند و سپس در کلینیک‌های درمانی به انجام عمل‌های زیبایی و ... به منظور داشتن پوستی سالم، شاداب و تاثیرگذار اقدام کنند.