کیوان مجیدزاده در حاشیه همایش سه گانه پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی افزود: سرطان سینه شایع‌ترین سرطان در ایران و جهان است.وی گفت: میزان ابتلای سالانه به سرطان سینه بیش از آنچه پیش بینی می‌شد شیوع یافته که یکی از اصلی‌ترین عوامل آن چاقی است.

مجیدزاده با بیان اینکه کنترل چاقی باید از سوی مسؤولان و مردم بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، زیرا 50 درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری است و چاقی از این موضوع مستثنی نیست.

رئیس پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی ادامه داد: این پژوهشکده فعالیت‌های متعددی در زمینه تشخیص، پیشگیری و درمان سرطان سینه دارد که بازتاب خوبی در جهان داشته و مقالات علمی بسیاری در این زمینه منتشر کرده است.

وی گفت: غربالگری رایگان مناطق محروم کشور از جمله پاکدشت از جمله اینگونه فعالیت هاست، همچنین یک درمانگاه فعال در کشور داریم که سالانه بیش از 100 هزار نفر از سراسر کشور در این درمانگاه مداوا و تحت درمان قرار می‌گیرند و غربالگری سرطان برای آن‌ها انجام می‌شود.

مجیدزاده افزود: یک بسته کامل از اقدامات پیشگیرانه و تشخیص در خصوص کیفیت زندگی مبتلایان به سرطان داریم که به بیماران آموزش داده می‌شود.وی ادامه داد: نرخ بروز سرطان در ایران از جهان کمتر است، ولی متأسفانه آمار‌های اخیر نشان دهنده رشد بیشتر نرخ بروز سرطان در کشور است.

رئیس پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی گفت: تغییر سبک زندگی و سابقه فامیلی ابتلا به سرطان از جمله عوامل مهمی است که باید در پیشگیری از سرطان مورد توجه قرار گیرد.