هدی تهرانیان روز دوشنبه در جشنواره غذای سالم که در محل تالار عقیق رفسنجان برگزار شد افزود: انسولین ماده ای است که از لوزالمعده در بدن ترشح می شود و جابجایی مواد شیرین در بدن را برعهده دارد که اختلال در این ماده، موجب بروز دیابت در افراد می شود.
وی گفت: اختلال و درست عمل نکردن این ماده انسولین موجب می شود قند اضافی در بدن باقی بماند و در این صورت به رگ ها و اعصاب مختلف بدن آسیب وارد می شود.
وی اظهار کرد: مصرف زیاد شیرینی، نوشابه، غذاهای فست فودی و ورزش نکردن باعث می شود در کار انسولین در بدن اختلال ایجاد شود.
این متخصص افزود: بروز بیماری خطرناک دیابت در افراد منجر به آسیب دیدن رگ ها، چشم ها، کلیه ها و حتی قطع عضو می شود و در برخی افراد ارثی و در برخی نیز به دلیل کم تحرکی و تغذیه ناسالم بروز می کند.
وی خشکی دهان، احساس تشنگی و آب خوردن زیاد را از علائم دیابت ذکر کرد و گفت: اگر افراد نسبت به این بیماری آگاه باشند و بدانند چه محصولات غذایی مصرف کنند و ورزش انجام دهند تا سال های سال می توانند زندگی سالمی داشته باشند.
تهرانیان بیان کرد: در حال حاضر در هر سنی بروز دیابت مشاهده می شود که افراد باید نسبت به سلامتی خود و خانواده آگاهی های لازم را در جلوگیری از بروز این بیماری کسب کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان هم گفت: هرچه پیش می‌رویم سبک تغذیه جامعه بدتر شده و با استفاده از مواد قندی، نوشابه‌ها و شیرینی‌ها بر بروز دیابت افزوده می‌شود.
احمد جمالی زاده افزود: با رفتن به سمت فست ‌فود و غذاهای آماده به‌ ویژه بین جوانان این خطر بیشتر و با این سبک زندگی آمار دیابت رو به رشد است.
وی خاطرنشان کرد: مصرف قند در ایران چندین برابر متوسط دنیاست و دیابت بیماری خاموشی است که از مغز سر تا نوک انگشتان پا را گرفتار می‌کند لذا باید با مراقبت‌های لازم جلوی عوارض بیماری را بگیریم.
جشنواره غذای سالم با حضور 52 شرکت کننده با ارائه 60 نوع غذا برگزار شد که در نهایت بتول اسماعیلی، ثریا حمزه‌ای و ربابه سپهری نفرات اول تا سوم شدند.
یکم تا هفتم اردیبهشت هفته سلامت نام دارد و شعار امسال 'غلبه بر دیابت' است.