شرایط سفر با خانه شما کاملا فر ق دارد. شاید دشواری هایی پیش بیاید و در محل اقامت تان به اندازه خانه احساس راحتی نکنید. به هر حال هر پیشامدی سرنخی دست تان می دهد تا شریک زندگی تان را بهتر بشناسید و از بروز تنش ها و اختلافات احتمالی دور بمانید.

می گویند تا وقتی با همسرتان زیر یک سقف نرفته باشید، اخلاق و خصوصیات او را کاملا نمی شناسید. با این وجود برخی از جنبه های شخصیتی افراد فقط در مسافرت معلوم می شود. وقتی برای اولین بار با همسرتان به سفر می روید این مسافرت شبیه سکه ای است که می خواهید با آن شیر یا خط بیندازید؛ یا به شما خیلی خوش می گذرد و به عنوان تجربه ای فوق العاده از آن یاد می کنید یا کلا نسبت به مسافرت با همسرتان دلسرد و ناامید می شوید اما نگران نباشید، به هر حال شاید در اوایل ازدواج همسرتان را هنوز به درستی نمی شناسید. در سفر است که می توانید به برخی ابعاد و ویژگی های شخصیت او پی ببرید. در سفر می فهمید که چقدر نسبت به تجربیات تازه مشتاق است، تا چه حد می خواهد با اقوام و فرهنگ های مختلف آشنا شود، مدیریت مالی او به چه شکل است و استرس یا شرایط بحرانی را چطور مدیریت می کند.

سفر کوتاهی در نظر بگیرید

اگر به تازگی ازدواج کرده اید و در دوران عقد هم همراه با همسرتان سفری نداشته اید، توصیه می شود که سفر کوتاهی در نظر بگیرید. لازم نیست یک مسافرت طولانی دو هفته ای تدارک ببینید. شاید در ظاهر یک مسافرت طولانی مدت مفصل، جذاب و رؤیایی به نظر برسد اما بهتر است به جای یک مسافرت طولانی مدت، برای چند بار سفر در طول سال برنامه بچینید. اجازه دهید که مدت زمانی از ازدواج شما بگذرد، روحیات هم را در سفرهای کوتاه مدت بیشتر بشناسید و بعد برای مسافرت های طولانی مدت آماده تر باشید.


محل اقامت مناسبی انتخاب کنید


درست است که گذراندن سفر در هتل های ساحلی یا اقامتگاه هایی که بخشی از آن داخل آب قرار گرفته خیلی رمانتیک و شگفت انگیز به نظر می رسد اما به هر حال امکانات خودتان را هم بسنجید و فقط به دنبال مکان های رؤیایی و عاشقانه نباشید. یادتان باشد که شما تحت هر شرایطی می توانید یک مسافرت عاشقانه داشته باشید. این موضوع به خودتان بستگی دارد. می توانید از یک سفر معمولی مسافرتی رمانتیک بسازید و به این موضوع ربطی ندارد که محل شما ۵ ستاره باشد یا یک ستاره. برخی از بروشورهای آژانس های مسافرتی بسیار وسوسه کننده هستند اما این تبلیغات به این معنا نیست که این سفرها برای شما کاملا ایده​آل هستند و یک مسافرت بی عیب و نقص را تضمین می کنند. هنگام برنامه ریزی بیشتر به سلیقه خود و همسرتان دقت کنید و تبلیغات فریبنده را نادیده بگیرید. اگر هر دوی شما به طبیعت علاقه مندید به فکر مسافرت در محیط های طبیعی باشید. در صورتی که دل تان می خواهد نزدیک دریا اقامت داشته باشید سفر به شهرهای ساحلی را در برنامه ریزی نوروزی قرار دهید. اگر هم از آثار تاریخی و باستانی لذت می برید برای این قبیل مسافرت ها برنامه بچینید یا در نهایت ترکیبی را در نظر بگیرید که هر دو نفر شما را راضی می کند.

با هم برنامه ریزی کنید

خودتان یک تنه بار مسئولیت های برنامه ریزی را برعهده نگیرید. گاهی اوقات در مورد برخی زوج ها دیده می شود که خانم ها برای برنامه ریزی مشتاق ترند، خودشان با آژانس های مسافرتی تماس می گیرند یا محل اقامتی را انتخاب می کنند. این در حالی است که همسرشان در جریان این برنامه ریزی ها قرار ندارد یا جزئیات را به درستی نمی داند. شاید چنین تصمیم گیری هایی در مورد تفریحات آخر هفته یا رفتن به رستوران بدون اشکال باشد اما وقتی پای مسافرت در میان است، بهتر است همراه با هم تصمیم بگیرید. اگر قرار است به شهر یا کشور دیگری بروید بخشی از جست و جوی اینترنتی و پرس وجو در مورد رستوران ها، مراکز خرید، جاذبه های توریستی و… را قبل از سفر انجام دهید. اگر می بینید که همسرتان به غذا خوردن علاقه زیادی دارد، پیدا کردن رستوران های خوب را بر عهده او قرار دهید و خودتان سایر کارها را پیگیری کنید. پیشنهاد دیگر این است که برنامه ریزی برای یک روز را شما بر عهده بگیرید و برای روز دوم از همسرتان بخواهید برنامه ای در نظر بگیرد تا برنامه متنوع تری داشته باشید.

انعطاف پذیر باشید

در اولین سفر همراه باهمسرتان کمی انعطاف به خرج دهید. باید بدانید که نمی توانید در تمام طول سفر حرف تان را به کرسی بنشانید. شاید فکر می کنید که چون همسرتان عاشق شماست کمی کوتاه می آید، اما هنگامی که می خواهید به هر دو نفر خوش بگذرد، به این نکته توجه کنید. برای اتفاق های غیرمنتظره آماده باشید و سعی کنید خودتان را با شرایط وفق دهید. شاید اوضاع کاملا بر اساس آنچه برنامه ریزی کردید، خوب و عالی حرکت نکند. با این وجود سعی کنید از هر شرایطی برای داشتن لحظات خوب استفاده کنید.

حواس تان به هزینه ها باشد

یکی از عواملی که ممکن است بین شما و همسرتان اختلاف و بگو مگو ایجاد کند، مسائل و مشکلات مالی است. پس قبل از سفر هزینه های احتمالی را برآورد کنید. در صورتی که درآمد دارید بخشی از هزینه های سفر را خودتان برعهده بگیرید تا به دلیل یک سفر پرهزینه همسرتان با مشکلات مالی روبه رو نشود. حواستان به این باشد که بیش از حد خرج نکنید و برای هزینه های پیش بینی نشده هم مقداری پول اضافی همراه تان باشد.

از تجربیات تازه نترسید

سفر کردن فرصت خوبی است که فرهنگ و دنیای تازه ای را بشناسید. بنابراین نسبت به تجربیات تازه مشتاق باشید یا این اشتیاق را در خودتان پرورش دهید. غذاهای تازه را امتحان کنید، به مکان های تازه سر بزنید و فقط به فکر گشت و گذار در مراکز خرید نباشید. با مردم محلی صحبت کنید، درباره آداب و رسوم شان بپرسید و اگر می بینید فرهنگ یا سنت های خوبی دارند، شما هم این آداب خوشایند را به فرهنگ تان راه دهید. از آدم هایی که با شما فرق دارند فاصله نگیرید و سعی کنید با دنیای افراد مختلف بیشتر آشنا شوید. به هر حال فرصتی فراهم شده تا نکات تازه ای یاد بگیرید. پس خودتان را به چارچوب زندگی شخصی محدود نکنید و برای پذیرش اطلاعات و تجربیات تازه آماده باشید.


شوخ طبع باشید

قرار است در سفر به شما خوش بگذرد. پس از هر فرصتی برای شوخی و خنده استفاده کنید. شاد باشید و از هر لحظه باهم بودن تان لذت ببرید. سختگیر نباشید و تصور نکنید که باید شرایط ایده آلی فراهم باشد تا خنده روی لب تان بنشیند. تاخیر هواپیما، دیر رسیدن بارها، اشکال در رزرو هتل و خوب نبودن غذا از جمله مواردی هستند که به سرعت می توانند اسباب نارضایتی شما را فراهم کنند. با این وجود به دلیل بروز این مشکلات عصبانی نشوید. مشکلات به هر حال پیش می آیند. در این شرایط سعی کنید ذهن تان را آرام نگه دارید. بهتر است در هر تجربه ناخوشایند، نکته ای را برای خنده و شوخی پیدا کنید و به این اتفاق های کوچک و بزرگ از جنبه دیگری بنگرید. با این دیدگاه تجربه شما از سفر تحت هر شرایطی مطلوب می شود. یادتان باشد که بیشتر وقت ها مشکلات موقتی و کوچک هستند. پس بی جهت آنها را بزرگ نبینید و غر نزنید.