ملت ایران: مهدی خان آبادی خاطرنشان کرد: جالب است که به ندرت افراد، همسرشان را به خاطر کسی که با او دست به خیانت زده اند رها می کنند و آنهایی که این کار را می کنند، احتمال طلاق در رابطه دومشان بسیار بالا است، زیرا فرد مقابل نمی تواند به کسی که یکبار به خانواده خود خیانت کرده است، اعتماد کند. پس اگر خیانت سودی به دنبال ندارد، چرا آدم ها به هم خیانت می کنند و آیا می توان جلوی خیانت همسر را گرفت؟!

وی اظهار کرد: برخلاف باور عموم، خیانت معمولا زمانی اتفاق می افتد که فرد از رابطه خود ناخوشنود است، بنابراین اگر این موضوع درست باشد، مهم نیست که چند مرتبه با همسرتان رابطه جنسی داشته باشید یا اینکه آشغال ها را شب ها سر کوچه بگذارید یا نه، چون ازدواج شما همیشه در معرض خیانت قرار دارد.

خان آبادی افزود: دور کردن دوستان از جنس مخالف همسر یا محدود کردن زمانی که در اینترنت سپری می کند هم اثری ندارد. البته این را هم بگوییم که همیشه کسانی که مشکل اخلاقی دارند نیستند که خیانت می کنند.

وی افزود: در سال ۲۰۰۴،۸۲ درصد از پاسخ دهندگان به یک تحقیق ابراز کرده اند که خیانت همیشه کاری اشتباه است.

خان آبادی عنوان کرد: پیش گیری از خیانت خیلی ساده است و راهش هم راست گفتن است. محققان و روان شناسان اعتقاد دارند برای این که زوج ها از بروز خیانت در زندگی زناشویی خود جلوگیری کنند، باید اول قبول کنند که جذب شدن به افراد دیگر مسئله ای کاملا طبیعی است و اگر متوجه شدید که در مورد یک فرد دیگر به غیر از همسرتان خیال پردازی می کنید، باید موضوع را به اطلاع همسرتان برسانید؛ یعنی در مورد احساساتتان صادق باشید.

وی ادامه داد: البته لازم نیست که با گفتن جزئیات مسئله، احساسات همسرتان را خدشه دار کنید، اما قبل از اینکه نگرانی هایتان به مسئله جدی تری تبدیل شود با همسرتان صادق باشید. به همسرتان بگویید که چه ویژگی رابطه تان را تحسین می کنید و فکر می کنید رابطه زناشویی تان چه اشکالاتی دارد.

خان آبادی توصیه کرد، کاملا راحت با همسرتان حرف بزنید و احساساتتان را با هم در میان بگذارید. حرف زدن در مورد این مسائل را باید با دیدگاهی عادی و طبیعی نگاه کنید نه تهدیدآمیز، مگر اینکه طرف مقابلتان چیزی را از شما پنهان کند. در این زمان است که آن خیال پردازی به مسئله ای جدی تر تبدیل می شود و ممکن است موجب رفتارهای موزیانه و پنهان کاری شود و همین عامل است که خیانت ایجاد می کند.

وی اضافه کرد: همیشه به اینکه در رابطه تان چه می کنید دقت داشته باشید. این را به یک اولویت زندگیتان تبدیل کنید و از بودن با هم لذت ببرید، بعد از مدتی خواهید دید که جزء معدود روابط متعهدی خواهید بود که دو طرف کاملا به هم متعهد هستند.