رنگ محبوب شما می‌تواند خیلی فراتر از یک سلیقه شخصی باشد، رنگ محبوب یک نفر می‌تواند نشان‌دهنده ویژگی‌هایی در شخصیت او باشد. معمولا هرکسی می‌تواند بگوید کدام رنگ را بیش از همه دوست دارد

شما بیشتر به چه رنگی تمایل دارید؟ بیشتر ترجیح می‌دهید لباس‌های‌تان را چه رنگی انتخاب کنید؟ رنگ محبوب شما می‌تواند خیلی فراتر از یک سلیقه شخصی باشد، رنگ محبوب یک نفر می‌تواند نشان‌دهنده ویژگی‌هایی در شخصیت او باشد.

معمولا هرکسی می‌تواند بگوید کدام رنگ را بیش از همه دوست دارد و اگر هم نگوید می‌توان از رنگ‌های لباس او خیلی چیزها را متوجه شد، مثلا وقتی بیشتر لباس‌های فردی آبی است می‌توان فهمید که ویژگی‌های شخصیتی خاصی دارد.

دانستن این ویژگی‌های شخصی هم برای خود فرد زیباست و هم برای اطرافیان، همه ما دوست داریم درباره خود بیشتر بدانیم، علاوه بر این دوست داریم اطرافیان‌مان را نیز بهتر بشناسیم تا رفتارهای آن‌ها را بهتر تفسیر کرده و روش برخورد صحیح با آن‌ها را نیز کشف کنیم.

رضا صادقی: رنگ مورد علاقه من مشکی

براساس احساس تصمیم می‌گیرند

مشکی
افرادی که مشکی را به‌عنوان رنگ محبوب خود انتخاب می‌‌کنند معمولا روحیه‌ای حساس و هنرمند دارند. هرچند این افراد چندان درون‌‌نگر نیستند ولی به تمام جزئیات زندگی‌شان توجه می‌کنند و به راحتی با دیگران شریک نمی‌شوند. آن‌ها می‌خواهند هر کاری را با تمام جزئیاتش انجام دهند.

اگر کار تمام نشده‌ای وجود داشته باشد، بهترین فرد برای تمام کردن این گروه افراد هستند. افراد این گروه نیاز به رهبر دارند به همین دلیل باید به آن‌ها گفت چه کاری انجام دهند.

افراد این گروه فعالیت‌های فکری دوست دارند و پیدا‌کردن خطاهای دیگران برای‌شان سرگرمی است و حتی گاهی مشکلات را پیدا می‌کنند تا بتوانند آن‌ها را اصلاح کنند. افرادی که رنگ مشکی را می‌پسندند افراد احساساتی‌ هستند و خیلی اوقات تصمیم‌گیری‌های‌شان بیشتر براساس احساسات است تا منطق.

رضا یزدانی: رنگ مورد علاقه من آبی است

براساس احساس تصمیم می‌گیرند

آبی
اگر رنگ محبوب فردی آبی است، به احتمال فراوان عاشق هماهنگی و هارمونی است و دیگران او را فرد قابل اعتمادی می‌دانند ولی خودش خیلی راحت به دیگران اعتماد نمی‌کند؛ این گروه افراد بسیار حساس هستند و بسیاری از اوقات هنگام تصمیم‌گیری احساسات‌شان را وارد کار می‌کنند؛

همیشه به دیگران توجه و فکر می‌کنند و گاهی همین توجه زیاد موجب می‌شود تصمیمات‌شان را تحت‌تاثیر دیگران بگیرند. افراد این گروه دوست دارند در مورد همه خوب و مثبت فکر کنند. علاوه بر این‌ها احساس می‌کنند ثبات داشتن مهم‌ترین جنبه از زندگی است.

دوست داشتن آبی کم‌رنگ نشان‌دهنده این است که فرد دوست دارد همه چیز روی نظم و ترتیب باشد، هر چقدر آبی تیره‌تر باشد نشان‌دهنده دمدمی بودن فرد است.

بمب‌های انرژی

قرمز
قرمز رنگ اشتیاق و علاقه شدید است، رنگ انرژی است؛ قرمز موجب می‌شود فرد احساس انرژی بیشتری کند، کسانی که عاشق رنگ قرمز هستند به معنی واقعی کلمه اهل زندگی کردن هستند یعنی از تک‌تک لحظات زندگی‌شان استفاده بهینه می‌کنند.

قرمزها و نارنجی‌ها شخصیت‌های پویایی دارند و عاشق فعالیت‌های خارج از خانه و هرکاری که مرتبط با مردم باشد هستند، آن‌ها خیلی محکم و مصمم به‌دنبال هدف‌های‌شان هستند و از هیچ سعی و کوششی دریغ نمی‌کنند.

این افراد به‌دنبال قدرتند و دوست دارند همه چیز را تحت کنترل خود در آورند، جالب است بدانید گاهی در معاملات تجاری، یکی از طرفین رنگ قرمز می‌پوشد تا نقش برجسته خود را بیشتر نشان دهد. تابلوهای هشدار قرمز هستند به دلیل این‌که توجه بیشتری را جلب کنند و وقتی فردی قرمز می‌پوشد بیشتر از همه جلب توجه می‌کند.

به‌دنبال تجربه چیزهای جدید

سفید
کسانی که سفید را بیشتر از هر رنگ دیگری دوست دارند معمولا افرادی منظم، مرتب و منطقی هستند و احتمالا در زندگی آن‌ها درهم ریختگی زیادی دیده ‌نمی‌شود. اگر فرد مسنی این رنگ را دوست داشته باشد می‌تواند نشان‌دهنده آرزوی کمال و ایده‌های ناممکن او باشد و شاید نشانه این‌که به‌دنبال بازیافتن جوانی و طراوت از دست رفته است.

کسانی که رنگ سفید را دوست دارند به‌دنبال تجربه چیزهای جدید و کشف نشده هستند اما باید حواس‌شان باشد بیش از اندازه به‌دنبال ناشناخته‌ها نروند و بهتر است به‌دنبال هدف‌هایی باشند که دستیابی به آن‌ها ممکن است.

مهربان و و فادار

سبز
کسانی که رنگ سبز را دوست دارند معمولا مهربان و خونگرم؛ وفادار و وظیفه‌شناس هستند؛ این افراد خیلی رک و بی‌پرده حرف‌ می‌زنند. برای سبزدوستان مهم است که دیگران درباره آن‌ها چه فکری می‌کنند در واقع برای آن‌ها در زندگی آبرو و حسن شهرت بسیار مهم است.

آن‌ها زیاد افکار خود را به زبان نمی‌آورند اما همیشه برای دیگران یک شنونده خیلی خوب محسوب می‌شوند و معمولا برای مشورت کردن مشاورهای خوبی هستند. سبزدوستان دوست دارند به همه کمک کنند و معمولا این‌گونه افراد را می‌توان در سازمان‌های خیریه زیاد دید.

در کل سبز رنگ التیام است، وقتی به خانه آنها بروید آنقدر آرامش دارد که احساس می‌کنید در خانه خود هستید. دوستداران رنگ سبز دوست‌های خیلی خوبی هستند چون هم خوش‌گذرانند، هم مواظب اطرافیان‌شان هستند و هم راز نگه دارند.

خوشحالی دیگران آرزوی اوست

زرد
اگر کسی زرد دوست دارد یعنی از این‌که دانسته‌های خود را به دیگران بیاموزد و با دیگران شریک شود لذت می‌برد. برای او خوشحالی دیگران مهم است و با دیدن خوشحالی دیگران خودش هم خوشحال می‌شود و از زندگی لذت می‌برد. آن‌ها دوست دارند به دیگران محبت کنند و ببخشند بدون این‌که انتظار پاداشی داشته باشند اما خودشان به راحتی محبت دیگران را قبول نمی‌کنند.

دوستان بسیار خوبی هستند

قهوه‌ای
اگر قهو‌ه‌ای دوست دارید یعنی دوست بسیار خوبی هستید، تمام تلاش‌تان را می‌کنید تا قابل اطمینان باشید تا بتوان به شما تکیه کرد. معمولا خیلی به‌دنبال چیزهای زرق‌ و برق‌دار نیستید و بیشتر از همه داشتن یک زندگی باثبات و آرام برای‌تان مهم است.

همیشه نگران دیگران هستند

صورتی
وقتی فردی صورتی را به دیگر رنگ‌ها ترجیح می‌دهد یعنی معمولا بیشتر اوقات نگران و دلواپس دیگران است، البته این ویژگی فرد را شبیه فرشته‌ها می‌کند اما صورتی‌ها باید بدانند بیشتر باید به کارهای خود توجه کنند تا بتوانند در زندگی پیشرفت کنند.

احساسات‌شان بیش از اندازه است

نقره‌ای
وقتی خانمی رنگ نقره‌ای را دوست دارد نشان‌دهنده این است که او به‌دنبال فهم عمیق‌تری از احساسات خودش است تا جایی که در افکار شخصی خود غرق می‌شود و از دنیای واقعی فاصله می‌گیرد.

شرایط را عوض می‌کنند

طلایی یا برنز
خانم‌هایی که رنگ طلایی دوست دارند جزو افرادی نیستند که با خیال راحت بنشینند و منتظر شانس باشند. آن‌ها آرزوها و رویاهای بسیار بزرگی دارند و افرادی جاه‌طلب هستند، آن‌ها سعی می‌کنند تا حد ممکن از زندگی لذت ببرند اما گاهی ممکن است هوای نفس آن‌ها موجب افول‌شان شود و آن‌ها را از برنامه‌شان عقب بیندازد و در نتیجه دچار اضطراب و عقب ماندن از زمان‌شان کند.

شخصیتی منحصر به فرد دارند

بنفش
اگر فردی به بنفش علاقه دارد یعنی شخصیتی هنرمند و منحصر به فردی دارد، او برای دیگران احترام فراوانی قائل است و تا جایی که بتواند به افراد مختلف کمک می‌کند اما گاهی ممکن است متکبر و خودبین شود. برای بنفش‌ها خیلی مهم است که تلاش کنند روز به روز بهتر شوند، آن‌ها سعی می‌کنند تبدیل به آن شخصیتی شوند که در ذهن‌شان ایده‌آل است؛

آن‌ها مدام به‌دنبال یاد‌گرفتن و دانستن چیزهای جدید هستند و معمولا افراد کتابخوانی هستند، آن‌ها در زندگی خودشان و دیگران به‌دنبال یافتن جواب‌ پرسش‌های‌شان هستند. در کل بنفش‌ها شخصیتی کمال‌گرا دارند، آن‌ها مدام با خود در حال کلنجار هستند چون سخت‌ترین منتقد برای خودشانند.

رنگی که دوست دارید، رنگی که دوست ندارید

رنگ‌های اصلی یعنی زرد، قرمز و آبی رنگ‌های انرژی‌دهنده هستند. در بین این ۳ رنگ، رنگی را که شما بیش از همه دوست دارید نشان‌دهنده نگرش شما به زندگی است و رنگی را که کمتر از همه دوست دارید نشان‌دهنده موضوعاتی است که تلاش می‌کنید از آن‌ها اجتناب کنید. در اینجا با چند مثال این موضوع را روشن‌تر می‌کنیم.

رنگ محبوب شما: زرد
رنگی که علاقه ندارید: قرمز
این ۲ رنگ نشان می‌دهند شما می‌توانید دیگران را به‌خوبی درک کنید اما گاهی همین همدلی می‌تواند مانعی شود که شما بهترین تصمیم را بگیرید چون بیش از اندازه به نیازهای دیگران توجه می‌کنید.

رنگ محبوب: زرد
رنگی که علاقه ندارید: آبی
توانایی شما در تصور کردن و دیدن بسیار بالاست به همین دلیل همه چیز را تحت نظر دارید و همین توانایی به شما کمک می‌کند موفق شوید.

رنگ محبوب: آبی
رنگی که علاقه ندارید: زرد
شما خیلی خوب برنامه‌ریزی می‌کنید و همیشه برای کارهای‌تان استراتژی دارید اما مشکل کار شما اینجاست که معمولا آنچه فکر می‌کنید به آن احتیاج دارید متفاوت از نیاز واقعی‌تان است بنابراین سعی کنید واقعی‌تر فکر کنید.

رنگ محبوب: آبی
رنگی که علاقه ندارید: قرمز
شما بیشتر محدودیت‌ها را می‌بینید تا توانایی‌ها و امکاناتی که دارید، شما به سختی نیازهای خود را مطرح می‌کنید و به همین دلیل گاهی پشتیبانی لازم برای رسیدن به آرزوهای‌تان را به‌دست نمی‌آورید.

رنگ محبوب: قرمز
رنگی که علاقه ندارید: زرد
شما شخصیت کمال‌گرایی دارید که بیشتر به‌دنبال یافتن عیب‌ها و نواقص هستید. فکر می‌کنید تنها راهی که شما انتخاب می‌کنید درست است. سعی کنید به دیگران گوش دهید تا جواب سوال‌های‌تان را پیدا کنید.

رنگ محبوب: قرمز
رنگی که علاقه ندارید: آبی
شما استعداد زیادی دارید که موقعیت‌های نامناسب را تشخیص دهید اما سعی کنید بیشتر روی کلیت هدف خود تمرکز کنید و به جزئیات تکنیکی توجه کمتری نشان دهید تا مسیر درست را پیدا کنید.

منبع: ایده آل