شرکت سازنده‌ی اسباب‌بازی‌های لگو با هدف پرورش خلاقیت کودکان، به تازگی یک شبکه‌ی اجتماعی مخصوص آن‌ها راه‌اندازی کرده است.
 
Lego Life؛ شبکه‌ اجتماعی کودکان

اسباب‌بازی‌های لگو (Lego) تاکنون در فیلم‌ها، کتاب‌ها و بازی‌های ویدئویی بسیاری ایفای نقش کرده‌اند و بعضی کشورها نیز از آن برای آموزش علوم مختلف و تشویق کودکان به تحصیل استفاده می‌کنند. شرکت لگو به تازگی یک شبکه‌ی اجتماعی به نام «لگو لایف» (Lego Life) را برای کودکان زیر 13 سال راه‌اندازی کرده است که به آن‌ها اجازه می‌دهد از ساخته‌های خود تصویر تهیه کرده و با دیگران به اشتراک بگذارند. لگو لایف با هدف ایجاد یک محیط دوستانه که کاربران آن بتوانند به تبادل ایده با یکدیگر بپردازند ایجاد شده است.
Lego Life؛ شبکه‌ اجتماعی کودکان

کاربران در شبکه‌ی اجتماعی مذکور می‌توانند ساخته‌های خود را به اشتراک گذاشته و داستان خود در مورد آن‌ها بنویسند. دیگران نیز می‌توانند نظر خود را در مورد تصاویر قرار گرفته نوشته و آن‌ها را لایک کنند. همچنین کاربران می‌توانند ساخته‌های خود را در قالب دسته‌های مختلفی مانند حیوانات، وسایل نقلیه، ابرقهرمان‌ها و ساختمان‌ها قرار بدهند یا بخش موردعلاقه‌ی خود را دنبال کنند.
Lego Life؛ شبکه‌ اجتماعی کودکان

برای ثبت‌نام در لگو لایف ایمیلی جداگانه برای والدین ارسال می‌شود و تا تأیید نشدن متن ارسالی، ثبت‌نام تکمیل نخواهد شد. همچنین با هر نوبت ورود کاربران به شبکه‌ی مذکور نام کاربری و تصویر آواتار آن‌ها تغییر می‌کند. به علاوه کاربران توانایی ارسال متن برای یکدیگر را ندارند و برای گذاشتن نظر تنها باید از شکلک‌های سفارشی‌سازی شده استفاده کنند تا از صحبت‌های توهین‌آمیز یا مورد تمسخر قرار گرفتن ساخته‌ها جلوگیری شود.
از طرفی برای جلوگیری از شناسایی شدن محل زندگی، چهره یا دیگر اطلاعات شخصی کاربران از اپراتورهای انسانی و الگوریتم‌های رایانه‌ای استفاده می‌شود تا به عنوان مثال عکس سلفی کاربران بلافاصله از شبکه حذف گردد. همچنین دکمه‌ی دیسلایک نیز در این شبکه تعبیه نشده است تا کودکان از ساخته‌های خود ناامید نشوند.

شرکت لگو ادعا می‌کند تمام اقدامات مذکور، تنها برای حفظ امنیت کاربران و سلامت محیط شبکه صورت گرفته است. شبکه‌ی اجتماعی لگو لایف، هم‌اکنون برای سیستم‌های عامل iOS و اندروید در دسترس است.
Lego Life؛ شبکه‌ اجتماعی کودکان