محمدجواد آذری جهرمی ظهر امروز در شورای اداری شهرستان سرخه اظهار داشت: در حال حاضر تعداد 104 شهر به فیبر نوری متصل بوده و امکانات آن را دارند.

وی از فراهم کردن زیرساخت‌ها و همچنین تکنولوژی‌های لازم برای بهره‌برداری کامل و اصولی از شبکه فیبر نوری نیز در دولت یازدهم خبر داد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: تلاش می‌شود در دولت یازدهم نسل سوم اینترنت تلفن همراه به تمام شهرهای کشور راه یابد.

مشکلات شهرستان سرخه در حوزه زیرساخت و فناوری اطلاعات مرتفع می‌شود

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت اهتمام ویژه‌ای برای توسعه بخش‌های ارتباطی در کشور دارد خاطرنشان کرد: مشکلات شهرستان سرخه در حوزه زیرساخت و فناوری اطلاعات مرتفع می‌شود.

آذری جهرمی با اشاره به‌ضرورت توجه صنعت گردشگری در کشور گفت: استان سمنان در مسیر زائران امام هشتم (ع) قرار دارد لذا برای رفاه حال زائران امام هشتم (ع) اوایل سال آینده زائرسرای سرخه به خدمات وای فای رایگان مجهز می‌شود.

مشکل اقتصادی بزرگ‌ترین چالش فعلی نظام است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مشکل اقتصادی را بزرگ‌ترین چالش فعلی نظام دانست و افزود: مهم‌ترین رویکرد دولت تلاش برای رفع مشکلات اقتصادی است.

آذری جهرمی خاطرنشان کرد: برای ایجاد رونق اقتصادی در کشور باید زمینه حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی فراهم شود و باید زمینه و بستر لازم برای واگذاری امور اقتصادی به بخش خصوصی و مردم در کشور فراهم شود و دولت و مردم دوش‌به‌دوش یکدیگر برای رونق اقتصادی در کشور تلاش کنند.

لزوم توجه به روستاهای سرخه در بخش زیرساخت‌های ارتباطی

فرماندار سرخه مناطق مختلف روستایی شهرستان سرخه نیازمند توجه بیشتر در حوزه ارتباطات و زیرساخت ارتباطی است.

علی‌محمد مؤیدی زاده نیز در شورای اداری شهرستان سرخه اظهار داشت: شهرستان سرخه ظرفیت‌های زیادی در بخش گردشگری و همچنین ذخایر معدنی دارد.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های گردشگری در روستاهای افتر، بیابانک، لاسجرد و جوین گفت: توجه به بخش گردشگری و صنعت توریسم زمینه توسعه و رونق شهرستان سرخه را فراهم می‌کند.

فرماندار سرخه با اشاره به وجود ذخایر متعدد معدنی در این شهرستان گفت: سالانه 8 میلیون تن گچ از معادن سرخه استخراج می‌شود و بیش از 43 درصد گچ استان از معادن این شهرستان استخراج می‌شود.