تیم ملی فوتبال آلمان سال 2014 که قهرمان جام جهانی فوتبال شد 35 میلیون دلار به خانه برد. اگر این پول بین 23 نفر فوتبالیست آلمان مساوی تقسیم شود، به هرکدام 1.52 میلیون دلار می‌رسد. اما در این هفته در سیاتل رقابتی بین گیمرها است که برنده‌ی آن بیشتر از ستاره‌های فوتبال آلمان جایزه می‌گیرد. این رقابت که Dota 2 نام دارد برای برنده خود جایزه‌ی 1.75 میلیون دلاری در نظر گرفته است.

 
 درآمد گیمرها بیشتر از ستاره‌های فوتبال

 

شاید شما نام Dota 2 را نشنیده باشید اما این اسم برای گیمرها از هرچیزی مهمتر است. در این رقابت‌ها 18 میلیون دلار جایزه پرداخت می‌شود که تنها 1.6 میلیون دلار آن را همین سازمان پرداخت می‌کند و بقیه پول توسط رویدادهای آنلاین پرداخت می‌شود که 80 روز است برگزار می‌شود.

تیم برنده در این رقابت جنجالی 8 میلیون دلار را به خانه می‌برد که اگر مساوی تقسیم کنند به هر فرد از گروه 1.75 میلیون دلار می‌رسد.

البته برنده شدن در همچین رقابتی اصلا کار ساده‌ای نیست. معمولا کسانی که در این رقابت‌ها برنده می‌شوند، هزاران ساعت تجربه بازی دارند. در بازی‌های اکشن این رقابت شما باید صدها آیتم را بخرید و از کشتن سربازان حریف پول به‌دست بیاورید. این رقابت‌ها گاهی پیچیده می‌شود و ممکن است بیشتر از 1 ساعت و نیم هم زمان ببرد تا پیروز میدان مشخص شود.

تجهیزاتی که قهرمان شما(Hero) در بازی دارد فقط مخصوص او است و بقیه نمی‌توانند از آن استفاده کنند. بازی‌های Dota 2 هم مانند هر ورزشی نیاز به هزاران ساعت تمرین و تکرار دارد.