غول عرصه تکنولوژی این‌ بار به جای میزبانی از حملات هکرها و مقابله با نفوذ سایبری، با یک مهاجم مسلح روبه‌رو شدi که چند حمله علیه این شرکت انجام داده است.

رائول موریلو دیاز، نام مردی‌ است که پلیس او را به جرم آتش زدن یک خودروی متعلق به شرکت گوگل و خرابکاری در دفتر این شرکت و ورود غیر مجاز دستگیر کرده است.

براساس گزارش پلیس، این شخص به خودروی مخصوص «دید خیابان» (Street View) گوگل حمله کرده و با بمب آتش‌زا آن را به آتش کشیده است.

 

حمله به گوگل با بمب و سلاح!

 

به گفته پلیس، این مرد که فکر می‌کرد شرکت گوگل او را زیر نظر گرفته است و زندگی خصوصی‌اش را روی خط اینترنت پخش می‌کند، با یک بمب دست‌ساز به خودروی گوگل حمله کرد و شیشه آن‌ را شکست.

در گزارش‌های پلیس، شهادت رسمی شهودی درج شده است که خودروی شاسی‌بلند این مرد را در شب دیگری که یک ورود غیرمجاز به دفتر گوگل رخ‌ داده است، در آن حوالی دیده‌اند. دو مورد حمله دیگر و شکستن شیشه خودروی گوگل نیز توسط این مرد از سوی شهود گزارش شده است.

پیش از این نیز گوگل با اعتراض‌های اجتماعی درباره برنامه‌های تصویری و پخش اطلاعات زندگی روزمره مردم مواجه بود و افرادی که از انتشار اطلاعات شخصی خود بیم‌ داشتند، راهپیمایی‌هایی علیه این شرکت انجام داده بودند اما هرگز حمله خشونت‌باری انجام نشده بود و این نخستین مورد از خشونت عریان علیه این غول دیجیتال است.

یک کمپین کمتر شناخته‌شده نیز علیه گوگل فعالیت می‌کند که معتقد است این شرکت در حال ساخت ربات‌هایی برای کشتن انسان‌هاست.

مورد جنایی دیاز، نخستین پرونده اقدام خشونت‌بار علیه گوگل است که به‌ صورت رسمی به ثبت پلیس رسیده است و به‌ زودی در دادگاه مطرح خواهد شد.