امیرحسین میرزایی: تصورش را بکنید، مایکروسافتی که کنسول نسل هشتمی‌اش را در ابتدا ۵۰۰ دلار قیمت‌گذاری کرده بود، مشغول بذل و بخشش ایکس‌باکس وان است. اینکه مایکروسافت برای رقابت با پلی‌استیشن۴، قیمت کنسول‌اش را به ۴۰۰ دلار رساند به کنار، این شرکت هر چند ماه یکبار هم ۵۰ دلار از قیمت ایکس‌باکس وان کم کرده است؛ طوری که در حال حاضر می‌توانید یک ایکس‌باکس وان را به قیمت ۲۷۹ دلار خریداری کنید.

 

مایکروسافت ایکس‌باکس وان خیرات می‌کند

 

مایکروسافت حتی برای دانشجویان معامله‌ی بهتری هم دارد: اگر یک Surface Pro 4 را به همراه ایکس‌باکس وان بخرید، ۳۰۰ دلار تخفیف می‌گیرید؛ طوری که مدیر بخش دستگاه‌ها و ویندوز در مایکروسافت، می‌گوید ایکس‌باکس برای‌تان مجانی در می‌آید: "می‌توانیم به راحتی بگوییم که با خرید Surface Pro 4 یک ایکس‌باکس وان رایگان می‌گیرید.”

تصور می‌کنیم مایکروسافت بخواهد هر چه زودتر، انبارهای‌اش را از  مدل فعلی ایکس‌باکس وان خالی کند. این شرکت چند هفته‌ی پیش و در رویداد E3 2016 از یک مدل باریک‌تر و سبک‌تر از کنسول‌اش به اسم Xbox One S رونمایی کرد.

تخفیف‌های مایکروسافت ‌آن‌قدر جدی است که هفته‌ی گذشته، یک باندل یک ترابایتی ایکس‌باکس وان به همراه بازی Rise of the Tomb Raider در برخی فروشگاه‌های ایالات متحده به قیمت ۲۲۰ دلار به فروش می‌رفت. اگر کمی جستجو می‌کردید، می‌توانستید این باندل را حتی به قیمت ۲۰۰ دلار هم پیدا کنید.