چشم طرفداران HTC 10 به جمال این گوشی پرچمدار روشن شد، در این بین سوال‌های زیادی نیز در خصوص ویژگی‌های مختلف این گوشی مطرح می‌شود که یکی از آنها مقاومت HTC 10 در برابر آب و گرد و غبار است.

اچ‌تی‌سی چند سالی است که در زمینه‌ گوشی‌های تراز اول نتوانسته نظر منتقدین را جلب کند؛ اما از قرار معلوم داستان HTC 10 فرق می‌کند و در همین نگاه اول دل هواداران را برده است. این گوشی‌ ویژگی‌هایی در خورِ یک پرچمدار دارد؛ اما در این بین صحبت دقیقی در خصوص ضد آب بودن HTC 10 به میان نیامد. جالب است بدانید پرچمدار جدید اچ‌تی‌سی توانسته استاندارد IP53 را کسب کند، این استاندارد به این معناست که HTC 10 در مقابل گرد و غبار مقاومت خوبی ندارد، از طرف دیگر اگر بر روی آن آب پاشیده شود نیز احتمال خرابی این پرچمدار بسیار است.

اگر بخواهیم به استاندارد مقاومت محصولات دیجیتال نگاهی دقیق‌تر داشته باشیم باید گفت که در حال حاضر گوشی تراز اول و ساعت‌های هوشمند درجه یک از استاندارد IP66 یا IP67 بهره می‌برند. استاندارد IP66 به محصولاتی دیجیتالی داده می‌شود که در مقابل گرد و غبار مقاومت خوبی دارند. استاندارد IP67 نیز به محصولات دیجیتالی داده می‌شود که مقاومت قابل قبولی در برابر آب دارند.

عدد ۶ در انتهای شماره‌های این استاندارد به این معناست که اگر بر روی محصول دیجیتالی که این استاندارد را دارد آب ریخته شود مشکلی به وجود نمی‌آید؛ اما اگر کاملا به زیر آب برده شود احتمال خرابی آن بسیار است.  عدد ۷ نیز در انتهای شماره‌های این استاندارد به معنای این است که محصول دیجیتال را می‌توان به مدت کوتاهی کاملا در آب غوطه‌ور نگه داشت، البته اگر این مدت به درازا بیانجامد باز هم احتمال صدمه دیدن دستگاه دیجیتال وجود دارد.

اگر خاطر شما باشد اشاره کردیم که HTC 10 از استاندارد IP53 بهره می‌برد. این عدد امتیاز خوبی برای مقاومت گوشی در برابر آب نیست. به این ترتیب می‌توان در زاویه ۶۰ درجه بر روی این گوشی آب پاشید اما اگر از زوایای مختلف خیس شود بدون شک با مشکل مواجه خواهد شد.

همان‌گونه که در بالا هم اشاره شد این روزها یکی از معیار‌‌های برتری گوشی‌های پرچمدار ضد آب بودن آنهاست و در این زمینه اصلا نمی‌شود روی HTC 10 حساب باز کرد، البته این گوشی امکانات چشمگیر زیادی دارد که می‌تواند جای خالی این مورد را به راحتی پر کند و بعید به نظر می‌رسد ضد آب نبودن HTC 10 مشکلی برای فروش موفق آن ایجاد کند.