اگر شما هم جزء کاربران ویندوز 10 هستید و نمی خواهید افراد متفرقه که از سیستم شما استفاده می کنند به همه اطلاعات شما دسترسی داسته باشند پیشنهاد می کنیم برای ایمنی بیشتر تنها با چند اشاره گزینه Guest Account را در ویندوز 10 فعال کنید.
 
دوستان خود را میهمان ویندوز 10 کنید + آموزش
 
آموزش نحوه فعال کردن Guest Account ویندوز ۱۰
 
ابتدا با فشردن دکمه ویندوز + X، در راست صفحه یک سری دسترسی ها را مشاهده می کنید. از بین آن ها (Command Prompt admin) را اجرا نمایید. اکنون تنها کافیست دستور زیر را در پنجره گشوده شده تایپ نمایید؛
 
net user guest /active:yes
 
اکنون باید موفقیت آمیز بودن عملیات را ببینید، به این معنا که از هم اکنون امکان استفاده از Guest Account میسر باشد. برای متوجه شدن، بر روی نام اکانت خود در Start Menu کلیک کرده و می توانید یک اکانت به نام Guest مشاهده نمایید.
 
اکانت میهمان استفاده های بسیاری دارد
 
اگر چندین همکار یا شرکت از رایانه شما استفاده می کنند، به آن ها اجازه داده خواهد شد تا بدون داشتن دسترسی کامل به تنظیمات یا فایل ها کار های پایه را انجام دهند.همچنین می توانید برای تست یک نرم افزار بدون نصب واقعی استفاده کرده و ایرادیابی کنید.
 
 
به طور کلی هر کاری که Incognito Mode در مرورگر انجام می دهد، Guest Account هم برای ویندوز انجام می دهد ،برای اطمینان از این حقیق می توانید آن را تست کنید. هر گاه هم که میلی به Guest Account نداشتید و خواستید مجددا آن را قطع نمایید، مراحل بالا را طی کرده و سپس این دستور را وارد نمایید؛
 
net user guest /active:no