امین بیگ‌زاده: اگر به خاطر داشته باشید چندی پیش، اینستاگرام قابلیتی مشابه 3D Touch را به اپلیکیشن اندرویدی خود اضافه کرد. با این قابلیت کاربران می توانستند با نگه داشتن انگشت خود به مدت طولانی روی تصاویر بندانگشتی، تصویر کامل را ببینند، لایک کنند و حتی زیر آن نظر بگذارند.

قابلیت شبه 3D Touch مجددا به نسخه اندروید اپ اینستاگرام بازگشت

این قابلیت بسیار خوب و کاربردی در کمال تعجب، اندکی بعد از اینستاگرام ناپدید شد. اما به نظر می رسد که اینستاگرام تصمیم گرفته تا مجددا این قابلیت را در اپلیکیشن اندرویدی اش به کار بگیرد. با بروزرسانی اینستاگرام به نسخه 7.14.0، حالا می توانید انگشتتان را کمی بیشتر روی تصاویر فید نگه داشته و به تماشای آنها در ابعاد کامل بپردازید؛ بدون این که نیازی به بارگذاری صفحات دیگری داشته باشید.

این قابلیت اگرچه تأثیر چندانی روی کاهش مصرف اینترنت یا صرفه جویی در زمان شما ندارد، با این حال کار با آن می تواند برای بسیاری از کاربران جذاب باشد. وقتی که عکسی را با این روش باز می کنید، دیگر تعداد لایک ها، نظرات یا کپشن عکس را نمی بینید. با این حال می توانید نگاه گذرایی به عکس بارگذاری شده در اندازه اصلی داشته باشید.

البته به نظر می رسد که این قابلیت هنوز در دسترس تمام کاربران قرار نگرفته. اگر از نسخه 7.14.0 اینستاگرام استفاده می کنید، شاید به این قابلیت دسترسی داشته باشید، در غیر این صورت باید در انتظار ارائه آن برای کشورتان بنشینید.