ملت ایران: این مرد بعد از قتل زن جوان، جسد مثله شده او را در نقاط مختلف تهران رها کرده بود. صبح ششم فروردین ماه سال جاری کارگران شهرداری در خیابان مولوی تهران و درست روبه روی بازار پرده فروشان متوجه یک بسته پلاستیکی مشکی رنگ مرموز شدند که دورتادورش نوارچسب پیچیده شده بود.

آنها وقتی بسته را باز کردند، قسمتی از جسد یک زن را دیدند که داخل کیسه پلاستیکی بود و ماجرا را به پلیس خبر دادند. مأموران کلانتری مولوی به سرعت در محل حاضر شدند و با گزارش ماجرا به قاضی رسولی، بازپرس ویژه قتل تهران تحقیقات برای کشف راز این جنایت شروع شد. آنچه مسلم بود قربانی زنی در حدود ۲۰تا ۲۵ساله بود که به طرز مرموزی از پای درآمده و جسدش مثله شده بود. بعد از انجام تحقیقات اولیه جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت و تحقیقات برای افشای معمای این جنایت خاموش آغاز شد.

تکه کاغذ خون آلود

کارآگاهان اداره دهم آگاهی در نخستین مرحله از تحقیقات به محل حادثه رفتند و به جست و جو در آن حوالی پرداختند. آنها به دنبال بقایای جسد زن جوان، به محل بازیافت زباله در منطقه ۱۲تهران رفتند و با همکاری عوامل شهرداری موفق به کشف بسته مشکی رنگ مشابهی شدند که با نوار چسب بسته بندی شده بود. مأموران بعد از بازرسی آن با لباس خون آلود زنانه ای روبه رو شدند که نشان می داد متعلق به جسد بوده است. در داخل لباس ها تکه کاغذ خون آلودی کشف شد که روی آن ۲شماره تلفن نوشته شده بود. کارآگاهان به بررسی این شماره تلفن ها پرداختند و متوجه شدند آنها متعلق به زن و شوهر جوانی است که روز پیش از کشف جسد، برای خرید به بازار پرده فروشان در خیابان مولوی رفته بودند و اقدام به خرید پرده و سفارش دوخت آن در یکی از مغازه ها کرده بودند.

کارآگاهان در مرحله بعد به تحقیق از این زوج پرداختند تا سرنخی درخصوص جنایت کشف کنند. مرد جوان(صاحب یکی از شماره تلفن ها) پس از مشاهده کاغذ خون آلود به کارآگاهان گفت: عصر پنجم فروردین ماه سال جاری، به همراه همسرم برای خرید پرده به بازار پرده فروشان رفتیم.

پس از انتخاب پرده، از فروشنده مغازه درخواست کردیم که پس از دوختن و آماده شدن پرده ها با ما تماس بگیرد و به خاطر همین وی تکه کاغذی از سررسیدی که در اختیار داشت جدا کرد و شماره تماس خودم و همسرم را در این تکه کاغذ نوشت تا زمانی که پرده ها آماده شد به ما اطلاع دهد. وی افزود: فروشنده مغازه به ما گفت که روز بعد برای تحویل گرفتن پرده به مغازه برویم اما فردای آن روز وقتی به آنجا رفتم با در بسته مغازه روبه رو شدم. برای همین با موبایل فروشنده تماس گرفتم اما خاموش بود. با این حال چند روز بعد بالاخره متوجه شدیم فروشنده مغازه اش را باز کرده و زمانی که برای تحویل گرفتن پرده به آنجا رفتیم، متوجه شدیم که جسد زنی در آن حوالی پیدا شده است. حالا هم مطمئن هستم تکه کاغذی که در لباس های مقتول پیدا شده، همان تکه کاغذی بوده که صاحب مغازه شماره تلفن من و همسرم را روی آن نوشته بود.

دستگیری پرده فروش

با به دست آمدن این اطلاعات، مرد پرده فروش به عنوان مظنون اصلی جنایت بازداشت شد. وی وقتی در جریان پیدا شدن تکه کاغذ خون آلود در لباس های مقتول و اظهارات صاحبان این شماره تلفن ها قرار گرفت مدعی شد که مقتول را می شناسد اما منکر ارتکاب جنایت شد. با این حال کارآگاهان اطمینان داشتند که وی رازی را از آنها پنهان می کند. بنابراین بررسی های خود را ادامه دادند و در ادامه به سرنخ های غیرقابل انکاری رسیدند که نشان می داد مرد پرده فروش در این جنایت دست داشته است. بنابراین بازجویی از او ادامه یافت تا اینکه وی راز جنایت را فاش کرد.

او در بازجویی ها گفت: ظهر پنجم فروردین ماه مغازه را بستم و به سمت خانه حرکت کردم؛ در راه زن ۲۰ساله ای را دیدم و با هم آشنا شدیم. آن روز زن جوان به خانه ام آمد که در یک لحظه متوجه شدم قصد سرقت پول و لوازم خانه ام را دارد. برای همین با او درگیر شدم و او را هل دادم که سرش به دیوار برخورد کرد و نقش زمین شد. هرچه تلاش کردم این زن به هوش نیامد و من هم از ترسم جنازه اش را مثله کردم و قسمتی از آن را در خیابان مولوی و قسمت دیگر آن را در منطقه جوادیه رها کردم اما خبر نداشتم که تکه کاغذی که روی آن شماره تلفن نوشته بودم، بین لباس های قربانی افتاده است.

سرهنگ آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر گفت: بقایای جسد مقتول هشتم فروردین ماه در منطقه جوادیه تهران کشف شده بود که بعد از کشف راز جنایت، متهم با صدور قرار بازداشت موقت از سوی قاضی پرونده برای تکمیل تحقیقات در اختیار اداره دهم آگاهی تهران قرار گرفت.