ملت ایران: مقام های محلی در ایالت اوکلاهما می گویند جستجو برای یافتن قربانیان گردباد بعدازظهر دوشنبه تقریبا رو به اتمام است. این گردباد ۲۴ قربانی داشته است که ۹ نفر از آنها کودک بوده اند. تعداد مجروحان هم ۲۳۷ نفر اعلام شده است.
مقام های محلی گفته اند که ۲۴۰۰ خانه ویران شده و گردباد به ده هزار نفر آسیب زده است. مری فالین، فرماندار ایالت اوکلاهما گفته است که ممکن است تعداد قربانیان افزایش یابد. پیش تر تعداد کشته شدگان ۵۱ نفر عنوان شده بود که معلوم شد که بعضی از قربانیان دو بار به ثبت رسیده بودند.
همزمان، شدت این گردباد که سرعت با ۳۲۰ کیلومتر در ساعت شهر مور در حومه شهر اوکلاهما سیتی را در نوردید، به درجه ۵ در مقیاس بزرگی فوجیتا ارتقا داده شده است. درجه ۵ بیشترین شدت برای اندازه گیری قدرت گردباد است. این رقم قبلا ۴ درجه اعلام شده بود.
بنابر اعلام سازمان ملی هواشناسی آمریکا، این گردباد مسیری به طول ۲۷ کیلومتر و عرض ۲ کیلومتر را درنوردیده است. این گردباد به مدت ۴۵ دقیقه در بعد از ظهر روز دوشنبه شهر مور را که ۵۵ هزار سکنه دارد، در هم کوبید.
به گفته کمیسر امور بیمه ایالت اوکلاهما میزان خسارت وارد شده در این ایالت بیشتر از خسارت ۳ میلیارد دلاری گردباد سال ۲۰۱۱ در شهر جاپلین در ایالت میسوری است. تعداد قربانیان گردباد در جاپلین ۱۵۸ نفر اعلام شد اما با توجه به هشدار به موقع به ساکنان منطقه مور، تلفات این حادثه بسیار کمتر بود. مقام های محلی توانستند ۱۶ دقیقه قبل از بروز گردباد آن را به ساکنان خبر دهند تا خود در مناطق امن پناه بگیرند.

نیروهای امدادی توانسته اند یکصد نفر را زنده از زیر آوار خانه های مسکونی، چند مدرسه و یک بیمارستان خارج کنند.
هفت نفر از نه کودکی که در این سانحه جان خود را از دست دادند از دانش آموزان یک مدرسه ابتدایی بودند. گردباد سقف و دیوارهای مدرسه را تخریب کرد و معلم ها برای نجات دانش آموزان آنها را در راهروها، دستشویی ها و داخل کمدهای مدرسه جمع کرده بودند. به گفته آلبرت آشوود، رئیس اداره حوادثغیرمترقبه اوکلاهما، این دبستان و یک مدرسه دیگر که در اثر گردباد آسیب دیده، فاقد پناهگاه مناسب بوده اند.