دادستان مرکز استان کرمان گفت: گردانندگان باند مخوف و سازمان یافته پس از پنج ماه کار شبانه روزی و رصد اطلاعاتی توسط اداره کل اطلاعات استان کرمان دستگیر شدند.

دادخداسالاری افزود: همه اعضای این باند مخوف و پیچیده در دام سربازان گمنام امام زمان(عج) گرفتار و دستگیر شده اند. این مقام ارشد قضایی عنوان داشت: به دنبال اقدام تهدید آمیز و به آتش کشیدن خودروی یکی از پزشکان متخصص کرمان در دو مرحله و همچنین تصمیم به قتل این پزشک از طریق تصادف عمدی، پرونده به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: مهاجمان با برنامه‌ریزی قبلی با یک خودروی بدون پلاک با سرعت بالا و برای به قتل رساندن این پزشک، وی را زیر گرفته و متواری شده بودندکه خوشبختانه پزشک جراح در این حادثه از مرگ نجات پیدا می‌کند.

سالاری گفت: با توجه به دلهره به وجود آمده در جامعه پزشکی، مقابله و برخورد با مجرمان در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت و پیگیری این پرونده به اداره کل اطلاعات کرمان واگذار و پس از جمع‌آوری اطلاعات، متهمان شناسایی و طی یک عملیات گسترده ۵ عضو باند در سه خانه امن و مجهز دستگیر شدند. وی ادامه داد همچنین در این عملیات ۱۵ خودروی سرقتی و میلیاردها ریال اموال دزدی از اماکن مورد استفاده کشف شد.

دادستان مرکز استان کرمان اعلام کرد: در رصد اطلاعاتی و تحقیقات مأموران وزارت اطلاعات مشخص شد که این مهاجمان علاوه بر این موارد اقدامات مجرمانه ای از قبیل آدم‌ربایی برای انتقام، تهدید و ایراد ضرب و جرح، گروگانگیری و قتل، جعل و استفاده از سند مجعول، جعل عنوان مأموران نظامی و پلیسی و مأموران دولتی و حمل و نگهداری سلاح جنگی غیرمجاز و افشانه‌های غیرمجاز و بیسیم‌های نظامی نیز مرتکب شده‌اند. این ۵ مرد خطرناک در بازجویی‌ها پذیرفتند که به خاطر خصومت و انتقامجویی قصد قتل پزشک را داشتند.