دختری جوان چندی‌قبل به پلیس آگاهی استان فارس رفت و در شکایتی گفت: «مدتی پیش به صورت اتفاقی مقابل بانک با مردی آشنا شدم. آن مرد مرا تعقیب و نشانی‌ام را پیدا کرد و پس از آن به‌عنوان خواستگار جلو آمد و گفت به‌شدت به من علاقه‌مند شده است. او مردی محترم به نظر می‌رسید و طوری رفتار می‌کرد که مطمئن شدم فردی ثروتمند است. خواستگارم که خودش را مهندس معرفی کرده بود ادعا می‌کرد در مراکز مختلف آشنایان زیادی دارد.

رابطه ما روز‌به‌روز جدی‌تر می‌شد تا اینکه به من گفت مشکل مالی برایش پیش آمده است. او درخواست کمک کرد و من هم ١٥‌ میلیون تومان پس‌اندازی را که داشتم به آن مرد دادم اما از فردای آن روز، دیگر خبری از او نشد و بعد از آن بود که فهمیدم فریب خورده‌ام و از من کلاهبرداری شده است».

مأموران بعد از دریافت این شکایت، تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز کردند اما پیش از اینکه به نتیجه‌ای برسند، دختری دیگر با مراجعه به پلیس شکایتی مشابه را مطرح کرد و گفت او هم فریب مهندس قلابی را خورده و ١٥‌ میلیون تومان به وی پرداخت کرده است.

به‌این‌ترتیب معلوم شد متهم قصد دارد به جرائمش ادامه دهد. درنهایت مرد جوان درحالی‌که تعداد شکات وی به چهار نفر رسیده بود، به دام افتاد. متهم که مجید نام دارد، بعد از انتقال به پلیس آگاهی تحت بازجویی قرار گرفت و معلوم شد چند سال پیش نیز با همین ترفند از دختران جوان کلاهبرداری کرده و به همین دلیل مدتی را در زندان گذرانده است.

مجید در بازجویی‌ها گفت: «من با ظاهرسازی، خودم را فردی معتبر و پولدار نشان می‌دادم و به همین دلیل می‌توانستم اعتماد دختران را جلب و از آنها کلاهبرداری کنم». بنا بر این گزارش، متهم درحال‌حاضر در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات از او ادامه دارد.