ساعت ۲۰ شامگاه، شنبه هشتم آذرماه سال گذشته دکتر سیامند انوری نبش خیابان یازدهم ده ونک از سوی دو مرد موتورسوار هدف اسیدپاشی قرار گرفت.

دقایقی بعد آمبولانس اورژانس دکتر انوری را به بیمارستان فارابی رساند و پزشکان در معاینات ویژه خود پی بردند خانواده قربانی حادثه با آگاهی از چگونگی اقدامات پزشکی پس از اسیدپاشی‌ها، صورت و چشمان این پزشک را شسته‌اند. همین باعثکاهش صدمات به چهره و چشمان وی شده است.

پس از ساعت‌ها عملیات تحقیقی، پلیس به سرنخی از یک جراح عمومی رسید که عضو هیأت علمی دانشگاه نیز بود از مدت‌ها پیش با مدیر بیمارستان ضیائیان اختلاف داشته است. سرانجام ساعت ۱۰ شب یکشنبه ۲۶ آذرماه جراح ۴۰ ساله به نام «فریبرز» دستگیر شد و فاش کرد. در اسیدپاشی به دکتر انوری نقش داشته و این اقدام را با همدستی برادرزاده‌اش که دانشجوی مهندسی نفت است، انجام داده است. با راهنمایی جراح کینه‌جو در کمتر از ۳۰ دقیقه محمدرضا ۲۱ ساله نیز دستگیر شد.

فریبرز در بازجویی ها گفت: من و دکتر انوری با هم اختلاف زیادی داشتیم. کلی زحمت کشیدم تا به جایگاه خودم رسیدم ولی دکتر انوری همیشه مانع پیشرفتم می‌شد تا اینکه تصمیم گرفتم با این کار زهرچشم بگیرم. وی افزود: روز حادثه با کمک برادزاده‌ام مایع لوله‌ بازکن در بازار خریدیم و آن را با آب مخلوط کردیم تا به دکتر انوری آسیبی نرسد و در زمان درگیری محمدرضا روی موتور بود و زمانی که با دکتر انوری گلاویز شدم مایع لوله‌بازکن را روی وی ریخت. برادرزاده جراح نیز گفت: عمویم آدم مورد اعتمادی‌ است و زمانی که در جریان اختلافات قرار گرفتم پذیرفتم تا به عمویم کمک کند. قبل از اسیدپاشی عمویم درباره عمق سوختگی آن حرف زده بود به همین خاطر آب بیشتر داخل مایع لوله‌بازکن مخلوط کردم.

بنابر این گزارش، با توجه به اقرارهای دو اسیدپاش و نظریه پزشکی قانونی در زمینه وضعیت روحی و روانی فریبرز و همچنین میزان سوختگی دکتر انوری با اسید کیفر خواست صادر شد تا این که صبح دیروز این پرونده در اختیار قاضی کاشانکی و دو قاضی مستشار در شعبه سوم دادگاه جنایی تهران قرار گرفت و آنان بزودی این پزشک اسید پاش را محاکمه خواهند کرد.