مرد جوانی که باسوء استفاده از لباس نظامی اقدام به سرقت وکلاهبرداری از کسبه بازار می کرد توسط ماموران پلیس شناسایی و دستگیر شد.

چندی پیش ماموران اداره پنجم پلیس آگاهی تهران در جریان سرقت های مشابهی در محدوده بازار تهران قرار گرفتند که مرد جوانی با نقش پردازی در لباس نظامی با درجه ستوان یکمی دست به دزدی هایی زده است.

بدین ترتیب تجسس ها برای شناسایی این دزد فریبکار کلید زده شد تا اینکه ساعت ۱۴:۳۰ روز ۱۷ اردیبهشت ماه سال جاری ماموران کلانتری ۱۱۳ بازار جوان فریبکار را که با لباس نظامی بود دستگیر کردند.

دزد فریبکار که نصرت الله ۳۴ ساله است ابتدا سعی داشت خود را بی گناه معرفی کند اما زمانیکه پیش روی طمعه هایش قرار گرفت لب به اعتراف گشود.

سرگرد قلابی را شناسایی کنید + عکس

یکی از طمعه های این مرد به ماموران گفت: ساعت یک ظهر ۲۳ اسفند ماه سال گذشته این مرد در حالیکه لباس نظامی به تن داشت وارد مغازه ام در امین حضور شد و ادعا کرد که می خواهد تلویزیون ال ای دی را که ۳ میلیون تومان بود به صورت شرایطی بخرد.

وی افزود: زمانیکه این جوان را با لباس نظامی دیدم به وی اعتماد کردم و با گرفتن ۵۰۰ هزارتومان و ۲ برگ چک تلویزیون را به او فروختم ولی زمانیکه به بانک رفتم متوجه جعلی بودن چک ها شدم.

نصرت الله نیز در اعترافاتش گفت: به بهانه خرید، وارد مغازه ها می شدم و چون لباس نظامی به تن داشتم فروشنده ها خیلی زود به من اعتماد می کردند و با گرفتن چک های جعلی و پول تلویزیون و وسایلی گران قمیت را می خریدم و اصلا فکر نمی کردم دستگیر شوم.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به سرقت های مشابه و شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد موردسرقت قرار گرفته بودند، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است؛ از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.