سردار اسماعیل احمدی مقدم عصر سه شنبه در حاشیه دیدار با آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، در جمع خبرنگاران اظهارکرد: یکی از سارقان این حادثه کشته شده و امیدواریم دیگر همدستان او نیز به زودی دستگیر شوند.

در جریان درگیری شنبه شب نیروهای انتظامی با سارقان مسلح در گلپایگان پنج نفر شهید و شش نفر مجروح شدند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی ناجا در این حادثه سه نفر از ماموران انتظامی و دو نفر از شهروندان به شهادت رسیدند و پنج نفر نیز مجروح شدند.

بر اساس این گزارش، ساعت ۱۷:۵۰ شنبه هفته جاری ماموران پاسگاه انتظامی کنار رودخانه و یگان امداد این منطقه با توجه به تیراندازی سارقان مسلح به پلیس در شهرستان خمین در هنگام گشت و کنترل در مسیر سعید آباد - خمین به یک دستگاه خودرو تیبا سفید رنگ که چهار سرنشین داشت، مشکوک شدند.

پس از اعلام ایست از سوی پلیس، مجرمان اقدام به تیراندازی کردند که طی آن سه نفر از ماموران شهرستان خمین مجروح و یک نفر به شهادت رسید، مهاجمان پس از این اقدام خونین به سمت گلپایگان متواری شدند.

پس از وقوع این درگیری طرح مهار در گلپایگان با حضور جانشین فرمانده انتظامی این شهرستان به همراه دو تیم از آگاهی و راهور اجرا، و عوامل انتظامی مجرمان را در میدان معلم مشاهده کرده و درگیر شدند.

سارقان با بستن رگبار به سمت ماموران، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان و یکی از کارکنان پلیس راهور را به شهادت رسانده و دو نفر دیگر از عوامل انتظامی را نیز مجروح کردند.

در این درگیری یک نفر از مهاجمان به هلاکت رسید و سه نفر دیگر، با رها کردن خودرو تیبا و با تهدید و سرقت یک دستگاه پژو ۴۰۵، از صحنه درگیری متواری شدند.

این در حالی است که مهاجمان پس از طی مسافتی با رها کردن خودرو پژو، اقدام به سرقت یک دستگاه آمیکو یخچال دار، کرده و سپس با رها کردن آن در حوالی روستای ' در ' گریختند.

در ادامه این عملیات، عوامل انتظامی یک دستگاه وانت نیسان رها شده را در حوالی روستای ' در ' کشف کردند که در بررسی ها مشخص شد راننده نیسان براثر اصابت گلوله در داخل خودرو کشته شده و جسد فرزند ۱۷ ساله وی نیز در حاشیه جاده کشف شد که احتمال تیراندازی و قتل آنان از سوی مهاجمان متصور است.

احمدی مقدم در ادامه سخنان خود به راه اندازی مرکز بصیرت عمار در قم اشاره کرد و گفت: این دوره ها برای بصیرت افزایی فرماندهان و پرسنل ناجا برگزار می شود.

وی ادامه داد: همه مسوولان نیروی انتظامی در رده روسای کلانتری ها و پاسگاه ها در این دوره ها شرکت کرده و به زودی دیگر پرسنل نیروی انتظامی از سراسر کشور نیز در این دوره ها شرکت می کنند.

وی هم‌چنین با اشاره به تهدیدات نرم و خزنده دشمنان و ضرورت آگاهی و آشنایی نیروی انتظامی با این تهدیدات، تصریح کرد: پرسنل ناجا باید به مسائل دینی و حقوقی تسلط داشته باشند تا بتوانند به خوبی و به موقع با تهاجمات و تهدیدات دشمنان مقابله کنند.

** آمار وقوع جرایم در کشور در حال کاهش است

فرمانده نیروی انتظامی در این دیدار هم‌چنین گفت: برخلاف روند رو به رشد وقوع جرم و جنایت در جهان، با فعالیت گسترده و خستگی ناپذیر نیروی انتظامی و دیگر نهادها در کشور، شاهد برقراری امنیت و آسایش در جامعه و کاهش جرایم هستیم.

احمدی مقدم افزود: پرسنل نیروی انتظامی مجاهدان فی سبیل الله هستند و بحمدالله امروز سراسر کشور به ویژه مرزها در حال نظارت و پایش است و هیچ نقطه ای از دید ناجا پنهان نیست.

فرمانده ناجا با بیان اینکه تبعیت و پیروی از رهبر معظم انقلاب اسلامی در سرلوحه امور قرار دارد، اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر بصیرت افزایی در جامعه تاکید دارند و در همین راستا فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی به طور منظم و مستمر در دوره های بصیرت حضور یافته‌اند که این مهم آثار و برکات بسیاری به همراه دارد.

احمدی مقدم در پایان با اشاره به موضع گیری‌ها و سخنرانی‌های ارزنده آیت الله نوری همدانی در جریان فتنه سال ۸۸، تصریح کرد: در جریان فتنه برغم اینکه برخی افراد آگاه و ناآگاه مسائل و وقایع فتنه را بازگو نمی کردند، اما مراجع عظام تقلید به بیان مسائل و روشنگری در جامعه اهتمام ویژه‌ای داشتند.