مرد تبهکار که به بهانه کمک به نیازمندان از زنان سرقت طلا می کرد در دام کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

۲۶ شهریور امسال زنی با مراجعه به کلانتری ۱۵۱ یافت آباد به مأموران اعلام کرد که طلا و جواهرات وی از سوی سرنشین یک دستگاه خودرو ۲۰۶ سفیدرنگ به سرقت رفته است.

این زن در ادامه اظهارات خود به مأموران گفت: " در حال حرکت در داخل کوچه بودم که راننده خودرو ۲۰۶ سفید رنگی مرا صدا زد و گفت: " دو کیسه لباس دارم؛ یکی از آنها را برای خودت بردار و دیگری را به افراد نیازمند و مستحق برسان ". این جوان پس از آن اعلام کرد که قصد خرید طلا برای همسرش را دارد و به این بهانه که از مدل دستبند من خوشش آمده از من درخواست کرد تا دستبند را لحظه ای در اختیارش بگذارم که بلافاصله پس از گرفتن طلا، از محل متواری شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری به قصد سرقت طلاجات و به دستور شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۸ تهران، پرونده برای ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با بررسی شکایت های مشابه و بررسی اظهارات تعداد دیگری از مالباختگان زن متوجه شدند که جوانی حدود ۳۰ ساله، به شیوه ای مشابه اقدام به کلاهبرداری وسرقت طلا و جواهرات زنان می کند. یکی از مالباختگان که انگشتر طلایش سرقت شده بود، پس از حضور در پایگاه پنجم آگاهی، به کارآگاهان گفت: " به سمت خانه بر می گشتم که یک خودرو پراید سفید رنگ جلو من توقف کرد.

سرنشین آن جوانی حدودا ۲۵ ساله بود که مدعی کمک به افراد نیازمند بود و به این بهانه از من جویای نشانی افراد نیازمند محل را گرفت. در حالیکه این جوان کیسه پلاستیکی مشکی حاوی تعدادی لباس را به من داده بود تا آنرا به فرد نیازمند برسانم، به بهانه ی انتخاب طلا برای همسرش از من درخواست کرد تا لحظه ای انگشتر طلایم را به او نشان دهم.

من نیز انگشتر خود را در اختیار این جوان قرار داده و او نیز انگشتر را پس از دیدن در داخل کیسه پلاستیکی قرار داد و با ماشین دور شد. به تصور اینکه انگشتر طلا در داخل کیسه لباس است، به خانه رفتم اما زمانیکه قصد داشتم تا انگشتر را از داخل کیسه بردارم متوجه شدم که قسمت زیرین کیسه سوراخ است و آن جوان مجددا انگشتر را از داخل این سوراخ برداشته و سرقت کرده است.

با توجه به وقوع سرقت های مشابه در مناطق غرب و جنوب غرب تهران، کارآگاهان به این مناطق مراجعه و در تحقیقات خود از کسبه و اهالی محل متوجه شدند که یکی از کسبه منطقه شهرک ولیعصر، زمانیکه سارق قصد سرقت طلا و جواهرات یکی از مالباختگان را داشته به او مشکوک شده و شماره پلاک خودرو ۲۰۶ سفید رنگ وی به شماره انتظامی … ایران ۸۸ را یادداشت کرده است.

با به دست آمدن شماره پلاک خودرو ۲۰۶، آخرین مالک آن به نام عباس ۲۵ ساله شناسایی و مالباختگان نیز تصویر به دست آمده از مالک خودرو را مورد شناسایی قرار دادند. تحقیقات پلیسی در خصوص صاحب خودرو نشان داد که وی از اعضای طایفه فیوج است که در خیابان ۱۳ آبان سکونت دارد. بلافاصله هماهنگی های لازم انجام و این متهم هفتم مهر دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش، مقادیری از طلا و جواهرات زنانه نیز کشف شد.

متهم پس از دستگیری و انتقال به پایگاه پنجم پلیس آگاهی، به دهها فقره سرقت طلا و جواهرات زنان اعتراف و عنوان کرد که علاوه بر خودرو ۲۰۶ سفید رنگ، با استفاده از یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ متعلق به یکی از بستگان نزدیکش اقدام به دهها فقره سرقت طلا و جواهرات مشابه از زنان کرده است.

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها فقره کلاهبرداری و سرقت طلا و جواهرات زنان در مناطق مختلف شهر تهران و همچنین شناسایی تعدادی از مالباختگان پرونده و برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهم و همچنین سایر شکات و مالباختگان احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است. لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.