ردیابی چادر سفید که جسد مرد کشتی‌گیر در میان آن قرار داشت، راز جنایت مرد رستوران‌دار را فاش کرد.

رسیدگی به این پرونده از صبح نوزدهم شهریور امسال همزمان با کشف جسد مرد کشتی‌گیر در جاده گاز مشهد در دستور کار پلیس قرار گرفت. ماموران کلانتری فردوسی پس از اطلاع از این ماجرا خود را به محل حادثه رساندند.

مردی که موضوع را به پلیس اطلاع داده بود در تحقیقات اولیه گفت: امروز در حال رفتن به محل کارم بودم که با کیسه‌یی پلاستیکی در کنار خیابان روبه رو شدم. به همین خاطر به بررسی کیسه پرداخته و با جسد مردی در داخل آن روبه‌رو شدم.

ماموران با مشاهده جسد موضوع را به قاضی جواد حسینی، بازپرس ویژه قتل اطلاع دادند و با حضور او و کارآگاهان جنایی تحقیقات برای افشای راز قتل آغاز شد. در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد جسد متعلق به مردی حدود ۳۸ ساله است که بر اثر اصابت ضربه‌های سنگین به سرش به قتل رسیده است.

مقتول اندامی ورزشکار و گوش‌هایی شکسته داشت که کارآگاهان احتمال دادند او کشتی‌گیر بوده است. بررسی محل کشف جسد نشان می‌داد مقتول در محل دیگری به قتل رسیده و جسدش پس از پیچیده شدن در چادر سفید رنگی در کیسه پلاستیکی قرار داده شده و به آنجا انتقال یافته است.

تحقیقات مقدماتی که در محل جنایت به پایان رسید، کارآگاهان با دستور بازپرس جنایی جسد را به پزشکی قانونی انتقال دادند و تحقیقات برای کشف راز این جنایت آغاز شد. در حالی که تحقیقات کارآگاهان برای افشای راز جنایت آغاز شده بود خانواده مرد جوانی با مراجعه به پلیس آگاهی از ناپدید شدن وی خبر دادند.

آنها در جریان تحقیقات گفتند حسین دو روز قبل از خانه خارج و پس از آن به طرز مرموزی ناپدید شد. با بررسی این شکایت مشخص شد جسد کشف شده در جاده گاز متعلق به حسین است. مقتول صاحب یک مرکز پرورش شتر مرغ بود و پس از قتل خودروی مزدای وی ناپدید شده بود. با کشف این سرنخ احتمال قتل با انگیزه سرقت مطرح شد و کارآگاهان موفق شدند رد پای دو مظنون را در این جنایت کشف کنند. در حالی که تحقیقات بر روی مظنونان آغاز شده بود، خودروی مقتول در خیابان قاسم آباد کشف شد. عامل جنایت پس از کشتن حسین، خودرو را در محلی خلوت رها کرده بود.

یکی از مظنونان صاحب رستورانی در مشهد بود و با مقتول اختلافات مالی داشت. ماموران برای کشف سرنخی از جنایت راهی رستوران شده و در داخل آن با کیسه‌های پلاستیکی بزرگی رو به رو شدند که شباهت زیادی به کیسه‌یی که جسد در آن قرار داده شده بود، داشت.

از سوی دیگر کارگران رستوران نیز با مشاهده چادر سفید اعلام کردند از این چادر، کارگران زن رستوران استفاده می‌کنند.

بازپرس پرونده که اطمینان داشت صاحب رستوران به نام امیر در قتل نقش داشته، دستور بازداشت او را صادر کرد. امیر در تحقیقات مقدماتی منکر قتل شد اما در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: روز حادثه با مقتول در رستوران درگیر شده و او را کشتم. بعد هم جسدش را در میان چادر کارگران پیچیده و داخل کیسه زباله قرار دادم. جسد را به سختی به داخل خودروی حسین برده و در محلی خلوت رها کردم.

او ادامه داد: خودرو را در منطقه قاسم آباد پارک کرده و به خانه بازگشتم. تصور نمی‌کردم به این زودی دستگیر شوم. قاضی حسینی، بازپرس جنایی مشهد در این زمینه گفت: متهم در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات برای شناسایی انگیزه اصلی او از قتل ادامه دارد. وی افزود: پس از بازسازی صحنه قتل و مجرمیت او، پرونده برای محاکمه به دادگاه فرستاده می‌شود.