سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از واژگونی خونین خودروی زن جوان و دو فرزندش در اتوبان قم خبر داد.

سیدجلال ملکی، در این باره گفت: در ساعت ۹:۴۱ صبح امروز یک مورد حادثه رانندگی در مسیر شمال به جنوب اتوبان تهران قم قبل از عوارضی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و به دنبال آن آتش‌نشانان ۳۵ و گروه نجات به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد یک دستگاه سواری تیبا هنگام حرکت در مسیر ناگهان از مسیر اصلی منحرف شده و پس از برخورد با گاردیل میانه بزرگراه واژگون و متوقف شده است به طوری که بخشی از گاردیل وارد بدنه خودرو شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه تا پیش از رسیدن آتش‌نشانان در محل، دو کودک ۴ و ۵ ساله این زن از خودرو خارج شده بودند، گفت: اما راننده این خودرو که زنی ۳۰ ساله بود، در وضعیت خطرناکی در درون کابین گرفتار شده بود که آتش‌نشانان همزمان با قطع جریان سوخت خودرو و ایمن‌سازی اقدام به برش کابین کرده و این زن را خارج کردند.

ملکی با بیان اینکه این زن دچار آسیب‌دیدگی شدید از ناحیه پاها شده بود، افزود: پس از خارج کردن این مصدوم، آتش‌نشانان خودرو را به حاشیه امن بزرگراه منتقل کرده و در ساعت ۱۰:۱۸ به عملیات خود خاتمه دادند.

به گفته وی در پی این حادثه، ترافیک سنگینی در این محور ایجاد شده بود که عوامل راهور با حضور در محل سعی در روانسازی آن کردند.

همچنین حسن عباسی، مدیر روابط عمومی اورژانس تهران نیز درباره گفت: عوامل اورژانس پس از حضور در محل و انجام اقدامات اولیه درمانی این زن را به بیمارستان هفتم تیر منتقل کردند.

به گفته مدیرروابط عمومی اورژانس تهران، علت این حادثه از سوی عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بررسی و اعلام خواهد شد.