ملت ایران:سید جلال ملکی با اشاره به جزئیات این حادثه گفت: وقوع یک مورد حادثه حریق در ساعت ۲۳:۲۴ به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و به دنبال آن آتش نشانان ایستگاه یک به همراه تجهیزات تنفسی و نردبام به محل حادثه که یک پاساژ چهار طبقه به نام " صاحبی " در خیابان امیرکبیر ابتدای خیابان ملت بود، اعزام شدند.
وی ادامه داد: آتش نشانان پس از حضور در محل مشاهده کردند در طبقه اول یک پاساژ چهار طبقه یک مغازه ۲۰ متری که مملو از لوازم یدکی خودرو بود، آتش سوزی رخ داده و شعله های آتش در حال سرایت به مغازه های مجاور و طبقات فوقانی است.
ملکی با بیان اینکه زیر زمین این مغازه نیز مملو از دود شده بود، اظهار کرد: آتش نشانان پس از حضور در محل اقدام به قطع برق پاساژ کرده و عملیات مهار و اطفای حریق را آغاز کردند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه این حادثه خوشبختانه مورد مصدومی نداشته است، گفت: آتش نشانان پس از حدود یک ساعت شعله های آتش در این واحد صنفی را مهار و به طور کامل اطفا کردند و در ساعت ۱۲:۳۶ به عملیات خود خاتمه دادند.
وی با بیان اینکه علت قطعی وقوع این حادثه از سوی کارشناسان سازمان در حال بررسی است، گفت: با توجه به اینکه این مغازه مملو از لوازم یدکی و تزئیناتی خودرو بوده و هر لحظه امکان سرایت شعله های آتش به اماکن دیگر نیز وجود داشت، مالکان چنین واحدهای صنفی باید توجه باشند که حتما برای انبار کردن لوازم خود اصول ایمنی را رعایت کنند.