ملت ایران: سرگرد ارسلانی، دیروز از دستگیری یک مامور قلابی که با جعل عنوان از شهروندان اخاذی می کرد در شرق تهران خبر داد.

به گزارش مردم سالاری، سرگرد ایرج ارسلانی، رییس کلانتری ۱۴۷ گلبرگ با تایید این خبر گفت: روز پنج شنبه یک مامورنما که با جعل عنوان از شهروندان ساکن محله گلبرگ، اخاذی می کرد، بازداشت شد.

وی ادامه داد: این جاعل عنوان پس از ترساندن شهروندان اقدام به اخاذی از آنها می کرد اما در آخرین سرقت خود از سوی مالباخته شناسایی شده و این شهروند هنگام شکایت موفق شد چهره وی را در سیستم پروفایل پلیس تهران بزرگ شناسایی کند.

کلانتر ۱۴۷ افزود: در تحقیقات مشخص شد که این متهم «عباس» نام دارد و از جاعلان سابقه دار است که با جعل عنوان و مدارک خود را مامور وزارت اطلاعات معرفی کرده و به بهانه های مختلف از شهروندان اخاذی می کند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: با توجه به چهره و سوابق به دست آمده از متهم، تیم های گشت انتظامی خودرویی و موتوری این یگان برای دستگیری وی اقدام به گشتزنی در محدوده هایی کردند که امکان فعالیت متهم می رفت تا اینکه موفق شدند این فرد را که با تجهیزات و وسایل نظامی قلابی در سطح شهر تهران تردد می کرد، را مشاهده و دستگیر کنند.

وی ادامه داد: با بازداشت متهم و انتقال وی به کلانتری، تحقیقات و بازجویی آغاز که متهم به جرایم خود اعتراف و عنوان داشت که با جعل عنوان و معرفی خود به عنوان مامور از شهروندان به بهانه های مختلف اخاذی می کرده است.

گفتنی است، این متهم پس از تکمیل پرونده راهی دادسرا شد.